5.ua

Менше 50% грошей від екоподатку витрачається на екологію – Семерак

  Більше половини коштів залишається в загальному фонді бюджету

  Місцева влада в Україні неправильно розподіляє кошти екологічного податку. Крім того, понад 50% від даного податку, що надходять до державного бюджету, – залишаються в загальному фонді бюджету, і не йдуть на поліпшення екології. Таку заяву зробив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, передає "24 канал".

  "Статистика показує, що місцеві органи в середньому витрачають менше половини з цих коштів (екоподатку – 5.UA), які вони отримують. Інша половина коштів залишається в загальному фонді бюджету", – розповів Семерак.

  Раніше стало відомо, що екологи пропонують законодавчо закріпити перерозподіл надходжень від екологічного податку, щоб ці гроші спрямовувалися безпосередньо на модернізацію шкідливих виробництв і поліпшення екологічного стану в найбільш забруднених регіонах країни.

  "Екологи впевнені, що до 70% екологічного податку потрібно повертати підприємствам, щоб компанії могли інвестувати ці гроші в реалізацію проектів зі збереження навколишнього середовища", – мовиться у матеріалі.

  Зі слів промислового еколога Владислава Варнавського, схожа практика успішно працює в країнах Європейського Союзу, наприклад, в Чехії.

  "На вимогу громадянського суспільства держава співпрацювала з промисловими підприємствами і підтримувала їх на шляху до нових вимог в Європі, в Чеській Республіці, в Німеччині. З 2016 року, коли вступили в силу нові нормативи, підприємства отримували певну допомогу від держави. І це допомагало їм швидше перетворювати свої підприємства на більш екологічно безпечні", – заявив еколог.

  Попередній матеріал
  "ПриватБанк" оскаржив рішення суду про незаконність націоналізації – документ
  Наступний матеріал
  На Балканах знову гаряче: Сербія привела армію в повну боєготовність через дії поліції Косова
  Теги:
  Loading...