Державне бюро розслідувань (ДБР)
Державне бюро розслідувань (ДБР) 5 канал

Робиться відомство одного керівника – Павленко про закон щодо ДБР

Читайте по-русски
На думку нардепа, треба, щоб міжнародні експерти мали право вето проти кандидата на посаду

З Державного бюро розслідувань створюється відомство одного керівника. Таку думку в ефірі програми "ІнфоДень" озвучив народний депутат "Європейська солідарність" Ростислав Павленко, коментуючи законопроєкт про перезапуск ДБР.

"До закону багато зауважень. У наявному проєкті фактично робиться відомство одного керівника замість колегіального органу, де передбачена відповідальність за порушення, маємо дуже централізовану структуру. А ми знаємо, до чого це призводить в умовах України", – наголосив Павленко.

Він додав: "Будемо переконувати вносити зміни в законопроєкт. Зокрема, що стосується міжнародних експертів і їхнього права вето на кандидатуру, так, як це було із суддями Антикорупційного суду. Щоб ми були переконані, що очолити орган зможе лише людина, яка має професійні чесноти, високі моральні якості і не перетвориться на нового Трубу".

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Як повідомляв 5.ua, Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон "Про Державне бюро розслідувань". За ним, директору ДБР надаються повноваження одноосібно приймати рішення та нести всю повноту відповідальності за результати дільності бюро – він сам призначає і звільняє своїх заступників, визначає їхні обов'язки, вирішує питання про застосування дисциплінарних стягнень до працівників бюро, затверджує організаційну структуру бюро – без узгодження з Кабінетом Міністрів.

Крім того, депутати підтримали правку, що дозволяє створити у ДБР управління з розслідування справ Майдану та перевести туди слідчих із ГПУ без обов'язкового проведення конкурсу.

Попередній матеріал
Порошенко: Повернення до закупівель російського газу – це справжня капітуляція
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – відео
Loading...

"ЄС" внесе до парламенту проєкт постанови про заборону напряму купувати газ у Росії – Климпуш-Цинцадзе

У Раду внесли законопроєкт про виплату пенсій мешканцям ОРДЛО

КСУ почав розгляд законопроєкту про дострокове припинення повноважень депутатів (оновлено)

В Україні поменшало "євроблях": в чому причина та про що йдеться в новому законопроєкті про розмитнення

У ГПУ розповіли про особливості перехідного правосуддя після реінтеграції ОРДЛО

Українців хочуть звільнити від податків із депозитів – законопроєкт