Окупована Горлівка, 2019
Окупована Горлівка, 2019 dnews.dn.ua

У Раду внесли законопроєкт про виплату пенсій мешканцям ОРДЛО

Читайте по-русски
Ініціаторами змін до законодавства стали депутати від "Слуги народу", "Батьківщини", "ОПЗЖ" та групи "За майбутнє"

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо виплати пенсій жителям тимчасово окупованих регіонів Луганської та Донецької областей. Про це йдеться на офіційному веб-порталі парламенту.

Наразі текст самого документа на сайті Ради відсутній, проте з проєкту постанови можна дізнатися, що законопроєкт 2083-д внесли нардепи від "Слуги народу", "Батьківщини", "Опозиційна платформа – За життя" та групи "За майбутнє".

Як пояснив НВ голова комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Дмитро Лубінець, документ повинен "відновити конституційне право українських громадян, які стали жертвами конфлікту, на пенсію".

"Ситуація, коли більше половини зареєстрованих на непідконтрольних територіях пенсіонерів не можуть отримати чесно зароблену пенсію – ненормальна. А факти численних смертей літніх людей на пунктах пропуску – жахають та обурюють! Потрібні негайні зміни", – заявив він.

Автори проєкту закону пропонують запровадити такі зміни:

  • надати особам, які жили на тимчасово окупованих територіях і не могли платити страхові внески, права докупити стаж без застосування санкцій;
  • у випадку втрати документів надати можливість розраховувати пенсію на підставі інформації з реєстру застрахованих осіб;
  • скасувати обов'язкову наразі реєстрацію пенсіонерів як внутрішньо переміщену особу для отримання виплат;
  • виплатити заборгованості по пенсіям без терміну давності (наразі діє ліміт у 3 роки).

Нагадаємо, наприкінці жовтня омбудсмен Людмила Денісова заявляла, що пенсіонерам з ОРДЛО не виплатили понад 33 млрд грн.

Попередній матеріал
Україну намагаються посадити на "газову голку" Росії: "ЄС" вимагає пояснень і реакції політиків
Наступний матеріал
За подарунок від президента: Зеленський просить допомогти спіймати "хрещеного батька контрабанди"
Loading...