Іванна Климпуш-Цинцадзе
Іванна Климпуш-Цинцадзе eurosolidarity.org

"ЄС" внесе до парламенту проєкт постанови про заборону напряму купувати газ у Росії – Климпуш-Цинцадзе

  Читайте по-русски
  Іванна Климпуш-Цинцадзе також наголосила, що російський газ не потрібен Україні, аби пройти опалюваний сезон

  Обговорення газового питання під час нормандських перемовин є кремлівською пасткою для президента України. Щоб на парламентському рівні захистити енергетичну незалежність України, фракція "Європейська солідарність" внесе відповідний проєкт постанови, який би забороняв прямі закупівлі газу з країни-агресора. Про це заявила народний депутат, голова комітету з питань інтеграції України до Євросоюзу Іванна Климпуш-Цинцадзе на брифінгу.

  "Для нас, для "Європейської солідарності", важливо максимально допомогти владі вистояти проти цього тиску РФ і не допустити відновлення прямих поставок газу з РФ. Тому ми будемо ініціювати постанову Верховної Ради України. Ми сподіваємося, що парламентарі нас підтримають, і ми зможемо застерегти виконавчу владу України від відновлення цих прямих поставок за міфічні знижки від РФ", – розповіла голова комітету.

  Напдеп нагадала, що вчора російські джерела повідомили про прямі двосторонні переговори по газу. А сьогодні українське Міністерство енергетики і охорони навколишнього середовища виправдовується, нібито йдеться винятково про транзит газу через територію України.

  Депутат наголосила, що українські урядовці мають представити свою чітку і правдиву позицію в цьому питанні.

  "У нас є тристоронній формат, який ми узгодили з Європейським Союзом – ЄС, Україна і РФ, – в якому вже майже рік ведуться перемовини про укладання довгострокового контракту з РФ. І в цих перемовинах Україна і ЄС виступають єдиним фронтом. Путін точно розуміє, що в цьому трикутнику неможливо нас примусити підписати якість контракт, який би не відповідав європейським правилам", – заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Також нардеп наголосила, що російський газ не потрібен Україні, аби пройти опалюваний сезон. Вона нагадала, що в українські сховища газу закачано вже понад 21,5 млрд куб. м газу і це дозволяє не просто пройти опалювальний сезон, а й набагато довше забезпечувати потреби в газі.

  "Україна сьогодні має неймовірно сильні позиції у перемовинах з Російською Федерацією", – заявила вона, нагадавши, що апеляція "Газпрому" на рішення Стокгольмського арбітражу була відхилена, а це означає, що в нас є всі підстави вимагати від РФ повернення 3 млрд доларів.

  Нагадаємо, виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що "Нафтогаз" готовий прийняти від російського ПАТ "Газпром" газ у рахунок боргу російської компанії на суму 3 млрд дол., який виник відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу.

   

  Попередній матеріал
  Євро-2020: українець потрапив до символічної збірної відбору
  Наступний матеріал
  "До Порошенка в мене є вагон претензій, але це найкращий президент за всю історію України" – Соколова
  Loading...

  Україну намагаються посадити на "газову голку" Росії: "ЄС" вимагає пояснень і реакції політиків

  У "ЄС" вимагають від Зеленського та "його посіпак" припинити вибіркове правосуддя – заява

  Брифінг Артура Герасимова щодо записів з кабінету Труби та переслідувань Федини – відео

  У "ЄС" підготували поправки до закону про ринок землі – на чому наполягають

  Обговорили військову співпрацю: Порошенко зустрівся в Канаді з прем'єр-міністром провінції Альберта

  "Тільки наша пам'ять і вимога справедливості дасть можливість вистояти в бою" – заява депутатів "ЄС"