Іванна Климпуш-Цинцадзе 5 канал

"За дешевий російський газ Україна вже заплатила втратою своїх територій" – Іванна Климпуш-Цинцадзе з приводу газових знижок Кремля

  Читайте по-русски
  Вона наголосила, що історія українсько-російських відносин свідчить – щоразу, домовляючись із Росією про дешевий газ, Україна платила за це надто дорогою ціною

  Під час брифінгу депутат фракції "Європейська солідарність", голова комітету з питань інтеграції України до Євросоюзу Іванна Климпуш-Цинцадзе застерегла від проведення прямих двосторонніх переговорів України з Росією щодо купівлі російського газу, передає пресслужба "ЄС".

  За її словами, як показує недалека історія, за ці газові знижки Україна щоразу платить найдорожчу ціну – своєю територією і життями тисячі загиблих громадян.

  "За час після відновлення Україною незалежності кожен школяр мав би зрозуміти те, наскільки небезпечними є будь-які знижки на газ від РФ. Це як ситуація в поганому супермаркеті, де ти, підходячи до каси, уже розумієш, що це була ніяка не знижка, бо цей товар коштує настільки дорожче і ти його вже не можеш повернути на полицю", – підкреслила вона.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе додала, що історія українсько-російських відносин свідчить – щоразу, домовляючись із Росією про дешевий газ, Україна платила за це надто дорогою ціною.

  "Дороговизна цього газу нами вже має бути чітко усвідомлена. Дороговизна тих знижок, які ми мали в 1997-му році і потім у 2010-му році, вилилася у втрати українських територій – українського Криму, втрату й окупацію українського Донбасу, у тисячі загиблих", – наголосила політик.

  Голова комітету додала: "Навіть якщо нам Російська Федерація буде безкоштовно постачати газ, ціна, яка заплачена за те, що ми були під атакою цієї російської зброї у вигляді газу, уже є просто неприйнятною".

  Нагадаємо, виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що "Нафтогаз" готовий прийняти від російського ПАТ "Газпром" газ у рахунок боргу російської компанії на суму 3 млрд дол., який виник відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу.

  Попередній матеріал
  "Нафтогаз" подав клопотання про арешт активів "Газпрому" у Латвії – подробиці
  Наступний матеріал
  "Ганьба вам, Apple": у МЗС Польщі нагадали, що Крим – український

  З другої спроби: Бундестаг проголосував за захист Nord Stream 2

  "Нафтогаз" подав позов проти "Газпрому" на $11,8 млрд – основні вимоги

  Ми готові до зупинки транспортування російського газу територією України – Оржель

  "Якщо ми цим не користуємося, відібрати це неможливо": Козак про те, що хоче "Газпром", а що – Україна

  НБУ очікує значного скорочення транзиту газу через Україну

  "Старі пісні про головне": як у Брюсселі проходять газові переговори між Україною, Євросоюзом та РФ