У Брюсселі проходять газові переговори між Україною, Євросоюзом та РФ
У Брюсселі проходять газові переговори між Україною, Євросоюзом та РФ Facebook / Нафтогаз України - Naftogaz

"Старі пісні про головне": як у Брюсселі проходять газові переговори між Україною, Євросоюзом та РФ

Читайте по-русски
На зустрічі у Брюсселі Росія пропонувала ухвалити пакетне рішення і прив'язати питання тарифів і обсягу газу до виплати боргу "Газпрому" відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу. Відповідь України однозначна – це неможливо

У Брюсселі завершився четвертий раунд газових переговорів між Україною, Європейським Союзом та Росією. На думку представника ЄС, переговори не були продуктивними. Одна з причин та, що російська сторона не підготувалася належним чином. Про це заявив віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович, інформує "5 канал".

Він висловив сподівання, що є можливості ухвалити рішення, що стане збалансованим для усіх сторін. І ця зустріч принаймні дала змогу зрозуміти, як досягти прогресу.

Київ, Москва і Брюссель також домовилися посилити контакти на двосторонніх рівнях. Шефчович запропонував якомога швидше зустрітися знову, вже в листопаді. Але віцепрезидент наголосив: наступна зустріч має бути ретельно підготовлена і мати результат.

Марош Шевчович, віцепрезидент Єврокомісії та єврокомісар з питань енергетики, сказав: "Запропоновані параметри були прийнятні для українських партнерів. І вони були готові долучитися до цих пропозицій. Але, на жаль, після дуже тривалих розмов і взаємних пояснень російська делегація не була готова зробити те ж саме. І я б хотів саме зараз на цьому наголосити. Я розчарований, але однозначно не здаюся. Бо вважаю, що наприкінці зустрічі ми почали краще розуміти, як досягти прогресу і що треба зробити".

Шефчович також пропонує Україні та Росії підписати газовий контракт щонайменше на 10 років. Він зауважив, що порадив "Газпрому" увійти в контакт з газотранспортним регулятором України, щоб на момент укладення транзитної угоди вже мати погоджені формулу та тарифи, які значною мірою залежатимуть від обсягів постачання газу та термінів дії контракту.

"Після того, як я вислухав обидві сторони, запропонував, що має бути мінімальний обсяг газу на рік, від 40 до 60 мільярдів кубометрів газу, і також гнучкий можливий обсяг від 22 до 30 мільярдів кубометрів на рік. Але я також розумію, що це справа газових операторів – обговорити ці обсяги та внести їх в остаточну контрактну угоду. Я також запропонував термін контракту мінімум на 10 років", – сказав Шефчович.

Український міністр енергетики і захисту довкілля Олексій Оржель заявив, що українська сторона готова до якнайшвидшого проведення зустрічі, вже після 11 листопада. А також готова до нового року запровадити норми європейського енергетичного законодавства. Відповідно до цих норм з нового року буде здійснюватися транзит російського газу через Україну до ЄС. Тож на тристоронній зустрічі мають ухвалити обсяг і тарифи, а також тривалість контракту.

Прокоментували зустріч і в "Нафтогазі України" на своїй сторінці у Facebook. Позицію російської сторони назвали інтерпретацією "Старих пісень про головне".

Зокрема й російський план щодо врегулювання ситуації по рішенням Стокгольмського арбітражу. На зустрічі у Брюсселі Росія пропонувала ухвалити пакетне рішення і прив'язати питання тарифів і обсягу газу до виплати боргу "Газпрому" відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу. Відповідь України однозначна – це неможливо. Також новий контракт має бути довгостроковим і на значний обсяг. Укладатиме його новий оператор української ГТС. З нового року його виведуть з групи "Нафтогазу" згідно з імплементацією норм європейського законодавства.

Як повідомляв 5.UA, 25 жовтня 2019 року суд Нідерландів дозволив арештувати акції "дочки" "Газпрому"

Попередній матеріал
На Україну суне потужна магнітна буря: її пік триватиме два дні
Наступний матеріал
Майже дві години, із Зеленським та Богданом: що відомо про закриту нараду "слуг народу" – включення
Loading...