Коболєв
Коболєв Facebook / Нафтогаз України - Naftogaz

"Нафтогаз" аплодує: арештувати акції "дочки" Газпрому дозволив суд Нідерландів

  Читайте по-русски
  "Нафтогаз" ініціював окремий судовий процес в Окружному суді Амстердама

  Окружний суд Амстердама задовольнив вимогу НАК "Нафтогаз України" про арешт з 23 жовтня 2019 року 100% акцій дочірньої компанії ПАТ "Газпром" – South Stream TransportB.V., повідомила 25 жовтня прес-служба української компанії.

  "Нафтогаз" продовжує вживати заходів для забезпечення виплати "Газпромом" боргу в сумі 2,56 мільярда доларів з відсотками, який російська компанія має сплатити за результатами рішення Стокгольмського арбітражу. Станом на сьогодні "Газпром" відмовляється виплачувати цей борг та вже вдався до заходів, метою яких є запобігання примусовому виконанню арбітражного рішення, в тому числі – передачі активів, таких як акції SouthStream Transport B.V., у володіння інших суб’єктів господарювання", – ідеться в повідомленні.

  "Саме тому "Нафтогаз" ініціював окремий судовий процес в Окружному суді Амстердама, де доводив неправомірність дій "Газпрому" щодо переміщення акцій South Stream Transport B.V. своїй дочірній компанії. Тепер акції South Stream Transport B.V. арештовані", – наголосили в Департаменті з комунікацій НАК "Нафтогаз України".

  Своєю чергою, дочірня компанія російського "Газпрому" South Stream Transport B.V., яка будує морську частину газопроводу "Турецький потік", підтвердила 25 жовтня, що Окружний суд Амстердама заарештував акції компанії за позовом "Нафтогазу України", пише "Радіо Свобода".

  У компанії твердять, що арешт акцій не вплине на будівництво або експлуатацію трубопроводу. "Акції залишаються у власності ТОВ "Газпром трансгаз Краснодар". Зараз ми готуємося до перших поставок газу через газотранспортну систему "Турецький потік", запланованих на кінець 2019 року", – вказано в повідомленні, яке поширюють російські інформагенції.

  Як відомо, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року, "Газпром" винен "Нафтогазу" 2,56 млрд доларів збитків за невиконання зобов'язань за транзитним контрактом, на які нараховується пеня за кожний день невиконання арбітражного рішення. На сьогодні розмір нарахованої пені перевищив позначку в 100 мільйонів доларів.

  Попередній матеріал
  "Кіноколо": названо переможців Другої національної премії кінокритиків
  Наступний матеріал
  Кримінальні розбірки в Харкові: прокуратура не виключає зв'язок із вбивством Вороненкова
  Loading...

  "Нафтогаз" – Кличку щодо опалювального сезону в Києві: гріти порожні класи немає сенсу

  Постачання газу в ОРДЛО: "Нафтогаз" поставив крапку в цьому питанні

  Прем'єр-міністр Гончарук двічі за день посварився зі "слугами народу": яка причина – включення

  В Україні подешевшає газ для населення – на скільки саме

  "Нафтогаз", "Укрзалізниця" й "Укрпошта" проведуть аудит майна, решту продадуть через ProZorro – Кабмін

  До енергонезалежної зими готові: Коболєв назвав обсяг газу в запасах сховища України