Андрій Коболєв
Андрій Коболєв 5 канал

Коболєв: "Чекаємо вигідної пропозиції від Газпрому"

  Читайте по-русски
  Російський монополіст через свою "неадекватну та політично мотивовану стратегію ціноутворення" втратив український ринок європейській конкуренції
  Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв не виключає, що Україна купуватиме російський газ, але за умови адекватної ціни. Про це пише "Укрінформ" з посилання на інтерв'ю Коболєва німецькому діловому виданню Handelsblatt.

  "Ми завжди імпортуємо звідти, де отримуємо конкурентоспроможні ціни. Якщо Газпром може запропонувати нам щось, то ми би з радістю імпортували. Ми чекаємо, поки "Газпром" знову стане нормальною комерційною організацією. На жаль, цього не передбачити", – сказав голова правління НАК.

  Можливість придбати газ на Заході принесла України величезні заощадження, повідомив Коболєв. Це заощадило, за його словами, "мільярди доларів за останні роки". Що ж до Газпрому, то він через свою "неадекватну та політично мотивовану стратегію ціноутворення" програв український ринок європейській конкуренції.

  Важливою частиною стратегії Нафтогазу, за словами Коболєва, є збільшення власного видобутку газу. Але це відбуватиметься в разі, якщо собівартість залишатиметься нижчою від ціни на імпортний газ.

  Також Коболєв припускає за можливе повністю відмовитися від імпорту, перш за все тому, що українці значно скоротять споживання.

  Як повідомляв 5.UA, НАК "Нафтогаз України" має запасний план на випадок, якщо перемовини з Газпромом щодо транзиту газу будуть невдалими. Зараз НАК прагне забезпечити Україну компенсацією, якщо Росії вдасться побудувати "Північний потік-2".

  Попередній матеріал
  Андрій Богдан написав заяву про відставку – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Українські розвідники уночі зафіксували переміщення техніки противника: серед зброї – артилерійська "Гвоздика"
  Loading...