Олексій Гончарук
Олексій Гончарук president.gov.ua

Прем'єр-міністр Гончарук двічі за день посварився зі "слугами народу": яка причина – включення

Читайте по-русски
Конфлікти розгорілися навколо субвенцій на округи мажоритарників, а також навколо законопроєкту, що стосується "Нафтогазу"

Сьогодні у Верховній Раді пройшла "Година запитань до уряду", а "Слуги народу" ще й встигли провести зібрання. На закритому засіданні фракції "Слуга народу" зранку 18 жовтня відбувалися сварки між депутатами та прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком. Більше знає кореспондент "5 каналу" Леся Головата. 

Загалом на засіданні фракції обговорювали два питання: законопроект про анбандлінг "Нафтогазу" та розподіл субвенцій на округи між мажоритарниками.

Так, за словами Головатої, у "Слуг народу" сьогодні виявилося ексклюзивне право поговорити із Гончаруком за зачиненими дверима на засіданні своєї фракції. І як розповіли кореспонденту "5 каналу" в кулуарах не на камеру нардепи від "Слуг народу", перший конфлікт розгорівся навколо так званих субвенцій на соціально-економічний розвиток. Журналісти це переважно називають "бюджетною гречкою", за яку між собою конфліктують мажоритарники, адже Кабмін на свій розсуд виділяє гроші тим чи іншим регіонам на ті чи інші об'єкти, які визначають нардепи, котрі прийшли з мажоритарних округів. І депутати просили Гончарука відповісти, яким чином розподіляються ці субвенції і чому це відбувається непрозоро". 

Другий конфлікт, про нього вже публічно говорять "Слуги народу", стосується законопроекту, який пропонує анбандлінг "Нафтогазу". Це означає, що має бути введений новий оператор, який відповідатиме за транспортування газу, а ГТС при цьому залишається у 100% власності держави. Профільний комітет ВР уже розглянув цей законопроект. Тож голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв прийшов сьогодні на засідання "Нафтогазу" для того, щоб переконувати монобільшість негайно ухвалити документ сьогодні в сесійній залі. 

У результаті фракція домовилася з прем'єром ще раз зустрітися та обговорити всі ці питання, а також детально обговорити бюджет на 2020 рік.

Одразу після засідання фракції оголосили ще одну перерву для того, щоб спікер парламенту Дмитро Разумков зустрівся з усіма головами фракцій та груп, адже важливо було продовжити засідання всіх груп, щоб розглянути питання порядку денного.

Як повідомляв 5.UA, Рада створила спеціальну комісію, яка опікуватиметься відновленням територіальної цілісності України. 

Попередній матеріал
Окупанти знову обстрілюють околиці Донецька – репортаж із Авдіївки
Наступний матеріал
Слідчий ДБР, який веде "справи Порошенка", мав потрапити під дію закону про очищення влади – "Спостерігач"