Газопровід
Газопровід uapress.info

Постачання газу в ОРДЛО: "Нафтогаз" поставив крапку в цьому питанні

  Читайте по-русски
  Жодних змін у правило, що регулює постачання газу населенню, релігійним організаціям або тепловикам внесено не було

  У НАК "Нафтогаз України" спростували інформацію про відновлення поставок блакитного палива на тимчасово окуповані території Донеччини і Луганщини.

  "Новина про те, що ми будемо поставляти газ для ОРДЛО – фейк. Якщо нам накажуть поставляти газ на ці території України до їхнього звільнення і без можливості збирати за цей газ гроші, ми вам скажемо", – повідомляється на Facebook–сторінці підприємства.

  Там нагадали про Постанову №867 про покладення на "Нафтогаз" спецобов'язків постачати газ певним категоріям споживачів. Там, зокрема, йдеться: "Обов'язки, передбачені абзацами четвертим – десятим підпункту 1 пункту 3 цього Положення (постачання газу виробникам тепла – ред.), не застосовуються до діяльності з постачання природного газу на об’єкти газоспоживання виробників теплової енергії, що розташовані на тимчасово окупованій території України".

  Крім того, у пункті 5 постанови сказано, що обов'язки постачати газ населенню, релігійним організаціям або тепловикам не поширюються на тимчасово окуповані території ОРДЛО. І жодних змін у це правило внесено не було, наголосили в "Нафтогазі".

  Там додають, що на підконтрольній Україні території є підприємства, частина об'єктів яких розташована на тимчасово окупованих територіях. І дотепер є борги як за газ проданий їм, так і за теплопостачання, надане ними споживачам до 31 грудня 2014. "Зібрати ці борги в такого підприємства зараз об'єктивно немає можливості", – зазначають у "Нафтогазі".

  Така заборгованість враховувалася при визначенні рівня розрахунків (якщо він падає нижче 90%, ми не маємо права постачати газ цим підприємствам на підконтрольній території). Тепер ці старі борги, що з'явилися до 31 грудня 2014 року і були згенеровані об'єктами, які зараз розташовані на тимчасово окупованій території, не будуть враховуватися при визначенні рівня розрахунків тої частини, яка лишилася на підконтрольній території", – додати в компанії.

  Ці борги "Нафтогаз" пробачати не буде, він лише тимчасово виводить їх за дужки розрахунків – до деокупації, кажуть у компанії.

  Виробники тепла, території яких війна поділила на дві частини, можуть постачати тепло споживачам на підконтрольній території на тих самих умовах, на яких постачають інші тепловики, повністю розташовані в межах підконтрольних районів, додали в "Нафтогазі".

  Нагадаємо, Кабінет Міністрів збільшив розмір базової норми плати за житлово-комунальні послуги для одержувачів субсидій з 15% до 20% із середньомісячного сукупного доходу домогосподарства.

  Попередній матеріал
  Поліція знайшла викрадачку з немовлям у Києві
  Наступний матеріал
  Ніби на туманному Альбіоні: у четвер опадів не передбачається, проте країну накриє імла
  Loading...

  Прем'єр-міністр Гончарук двічі за день посварився зі "слугами народу": яка причина – включення

  Україна постачатиме газ у Молдову без участі "Газпрому" – розпорядження Кабміну

  У Єврокомісії зробили заяви щодо транзиту російського газу до ЄС через Україну – реакція "Нафтогазу"

  Ціна газу за формулою "Газпрому" була б удвічі вищою за нинішню – "Нафтогаз"

  Опалювальний сезон у Києві під загрозою зриву – про які райони йдеться

  Україна обговорила свою позицію з ЄС перед тристоронніми газовими переговорами