Конституційний Суд
Конституційний Суд 5 канал

КСУ почав розгляд законопроєкту про дострокове припинення повноважень депутатів (оновлено)

Читайте по-русски
Законопроєкт №1027 раніше подав президент Володимир Зеленський

Прогули, "кнопкодавство" та імперативний мандат. Конституційний Суд почав розглядати звернення Верховної Ради – чи відповідають статтям 157 та 158 Основного закону ці додаткові підстави для дострокового припинення повноважень народних депутатів. Відповідний законопроєкт №1027 раніше подав президент Володимир Зеленський.

Як передає кореспондентка "5 каналу" Леся Головата, суддею-доповідачем у розгляді є Сергій Головатий. На засіданні також присутні постійний представник Верховної Ради у КСУ Ольга Совгиря та представник президента у КСУ Федір Веніславський.

Оновлено. В КСУ розглядають дві додаткові підстави для дочасної втрати мандату: перша – за прогули, якщо народний обранець упродовж однієї сесії пропустив третину пленарних або засідань у комітетах. Поважними причинами пропуску є хвороба, відрядження і відпустка. 

Однак найбільш дискутованою була пропозиція: якщо в суді доведуть факт неперсонального голосування, то каратимуть і того хто голосував, і того, хто уможливив це зробити.

Представник президента у КСУ Федір Веніславський пояснив процедуру дочасного припинення повноважень депутатів: спочатку суд першої інстанції має встановити факт порушення, апеляція його підтвердити, а вже після цього Верховний Суд має ухвалити остаточне рішення. 

До того ж судді КСУ нагадали "слугам народу": навіщо міняти Конституцію, якщо було б достатньо виконати свою передвиборчу обіцянку і замість системи голосування за картками зробити сенсорну, яка унеможливила б неперсональне голосування.

Крім того, розглянули ще декілька технічних правок, зокрема, якщо депутат помер і є свідоцтво про смерть, то Рада вже не має голосувати за позбавлення його мандату. 

Варто зауважити, що законопроєкт про дострокове припинення повноважень депутатів уже надіслали на розгляд до Венеційської комісії, там його мають розглянути 6-7 грудня і вже після висновків цієї комісії – свої ухвалюватиме КСУ.

Конституційний Суд
Конституційний Суд5 канал

Нагадаємо, законопроєкт №1027 "Про внесення змін до ст. 81 Конституції України (щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України)" був зареєстрований у Верховній Раді 29 серпня – одним з перших, поданих шостим президентом. А вже 2 вересня комітет ВР з питань правової політики рекомендував парламенту винести його на порядок денний другої сесії і направити на розгляд КСУ.

Попередній матеріал
"Загрожує внутрішній безпеці країни": в Україні посилять покарання за фальсифікацію ліків
Наступний матеріал
Після 20-річної перерви: Україна та Ізраїль відновлюють співпрацю в наукових дослідженнях
Loading...