Кнопкодавство
Кнопкодавство socportal.info

ВР скерувала до КСУ законопроєкт про позбавлення нардепів мандата за кнопкодавство та прогули

  Читайте по-русски
  За відповідне рішення проголосували 279 народних депутатів із 377, зареєстрованих у сесійній залі

  Верховна Рада України включила до порядку денного сесії і направила до Конституційного Чуду президентський проєкт закону про внесення змін до статті 81 Конституції України (щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України) (№1027). За це рішення проголосували 279 народних депутатів із 377, зареєстрованих у сесійній залі.

  Від "Слуги народу" "за" проголосували 240 депутатів, від "Опозиційної платформи – За життя" – 15, від "Батьківщини" – 14, фракції "Європейська солідарність", "Голос" та група "За майбутнє" не дали жодного голосу, від позафракційних законопроект підтримали 10 депутатів.

  Законопроєктом передбачається у статті 81 Конституції встановити, що повноваження народного депутата України припиняються достроково в разі:

  • складення повноважень за особистою заявою – з моменту оголошення народним депутатом України такої заяви на пленарному засіданні Верховної Ради;
  • набрання щодо нього законної сили обвинувальним вироком суду;
  • визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення померлим;
  • припинення його громадянства України або його виїзду на постійне проживання за межі України.

  Також однією з підстав для припинення повноважень є "кнопкодавство", тобто встановлення судом факту неособистого голосування народним депутатом України у Верховній Раді, тобто голосування народним депутатом замість іншого народного депутата або надання народним депутатом можливості проголосувати замість нього іншому народному депутату, – з моменту набрання законної сили рішенням суду про встановлення такого факту.

  У законопроєкті також йдеться про те, що в разі смерті народного депутата його повноваження припиняються з дня смерті, засвідченої свідоцтвом про смерть, без ухвалення рішення Верховною Радою. В разі невходження народного депутата, обраного від політичної партії, до складу депутатської фракції цієї політичної партії або виходу народного депутата зі складу такої фракції, його повноваження припиняються достроково на підставі закону за рішенням вищого керівного органу відповідної політичної партії з дня прийняття такого рішення.

  У разі визнання народного депутата України судом недієздатним, безвісно відсутнім чи оголошення померлим його повноваження припиняються з дня набрання законної сили відповідним рішенням суду.

  Додамо, що ВР також скерувала до Конституційного Суду законопроєкт про скорочення кількості нардепів у парламенті до 300 депутатів та проєкт змін до Конституції щодо законодавчої ініціативи народу. Щодо останнього, то, як ідеться у Пояснювальній записці, законопроєкт пропонує доповнити перелік суб'єктів права законодавчої ініціативи таким суб'єктом, як народ. Таким чином, пропонується викласти статтю 93 Конституції в такій редакції: "Право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить народу, Президентові України, Кабінету Міністрів України, народним депутатам України та реалізується ними у випадках і порядку, визначених Конституцією України і законами України".

  Як повідомляв 5.UA, народні обранці у ВР проголосували за зняття депутатської недоторканності.

  Попередній матеріал
  У найближчі години Київ накриють грози та шквали – ДСНС
  Наступний матеріал
  Україна у 2019 році стала головним експортером пшениці до Європейського Союзу
  Loading...