Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Рішення, що увійде в історію: народні обранці у ВР проголосували за зняття депутатської недоторканності – відео

Читайте по-русски
Законопроєкт про депутатську недоторканність ще у 2017 році, під час своєї каденції, вніс до ВР п'ятий президент України Петро Порошенко

Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон №7203 "Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)", який має набути чинності 1 січня 2020 року. За відповідний закон проголосували 373 народні депутати при мінімально необхідних 300. Про таке повідомляє кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

Законом передбачено виключення зі статті 80 Конституції положення, що гарантує парламентарям депутатську недоторканність, а також неможливість бути притягнутими до кримінальної відповідальності, затриманими чи заарештованими без згоди Верховної Ради. Таким чином, у статті 80 Конституції залишиться лише норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Довідка. Згідно з Конституцією України, для того, щоб оголосити депутату підозру, затримати його чи заарештувати, правоохоронцям потрібна згода Верховної Ради. Після парламентських виборів 2014 року п'ять фракцій у своїй коаліційній угоді пообіцяли скасувати депутатську недоторканність. Однак протягом роботи VIII скликання зміни до Конституції так і не внесли. 17 жовтня 2017 року п'ятий президент Петро Порошенко вніс законопроєкт про скасування недоторканності, запропонувавши, щоби зміни набули чинності у 2020 році. Саме за цей законопроєкт проголосувала вже нова Верховна Рада.

Дивіться також включення журналіста "5 каналу" Петра Троця з Верховної Ради про те, як відбувалося голосування, і які ще законопроєкти мають сьогодні розглянути народні депутати:

До вашої уваги також повне відео засідання ВР, на якому проголосували за скасування депутатської недоторканності:

Як повідомляв 5.UA, новий Кабмін перейменував чотири міністерства та створив два нових

Попередній матеріал
Коломойський – монополіст на ринку феросплавів, зарплати на його заводах нижчі, ніж у металургії
Наступний матеріал
Карієс тепер не страшний: вчені навчилися вирощувати зубну емаль
Loading...