5 канал

Чому нардепи не зняли недоторканність з Вілкула й Колєснікова – Луценко назвала 2 причини

Луценко також спрогнозувала, коли народні обранці проголосують за законопроект про зняття депутатської недоторканності

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко прокоментувала те, що ВР не дала згоди на притягнення Вілкула до кримінальної відповідальності та провалила зняття недоторканності з опоблоківця Дмитра Колєснікова. Луценко назвала це "ганебним голосуванням і категорично недопустимим".

На запитання ведучого, чому ВР все ж не набрала потрібної кількості голосів, політик сказала: "Я думаю, що тут дві основні причини. Це солідарність народних депутатів, тобто не здавати своїх. І це дуже яскраво проявляється перед виборами. І друге – це та тенденція, про яку говорили всі фракції. Що давайте вирішимо питання зняття депутатської недоторканності взагалі. Це і пропозиція народних депутатів, і Президента, що треба народних обранців поставити в такі самі умови, в яких усі інші громадяни України".

Політик також зауважила, що є два законопроекти. Президентський передбачає етапність зняття депутатської недоторканності: "Депутати після аналізу Конституційного Суду вирішили підтримувати президентський законопроект. І це підтримується та сама філософія, про яку я сказала. Вони готові будуть голосувати за зняття депутатської недоторканності та внести зміни до Конституції, але після своєї каденції".

Луценко також сказала, коли народні депутати мають проголосувати за законопроект про зняття недоторканності: "Повинне завершитися в наступній сесії, і депутати мають підтримати. Найдивніше, що навіть Опозиційний блок також сказав про це. Що ми готові і що ми будемо голосувати не по одному, а (загалом – ред.), аби підтримати це. Думаю, таке результативне голосування ми побачимо на наступній сесії".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Попередній матеріал
У Дніпрі благодійники створили незвичний інструмент для малечі, яка перебуває в лікарні
Наступний матеріал
"Для всіх був джерелом енергії, сонця": Черкаси зі сльозами на очах прощалися з 27-річним бійцем Антоном Моспаном

"2:0 – на користь Опоблоку": як Рада провалила подання ГПУ на Вілкула та Колєснікова

ВР не дала згоди на притягнення Вілкула до кримінальної відповідальності: які фракції голосували "за"

Розгляд подання на "опоблоківця" Вілкула: засідання комітету ВР – відео

Розгляд подання ГПУ на нардепа Колєснікова: засідання комітету ВР – відео

Солонтай: Цей парламент продовжує бити всі рекорди за кількістю розглянутих справ про зняття недоторканності

"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю з Іриною Луценко – трансляція