5 канал

Солонтай: Цей парламент продовжує бити всі рекорди за кількістю розглянутих справ про зняття недоторканності

Генпрокурор розповів, як просуваються справи нардепів, з яких було знято депутатську недоторканість

В ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай оцінив, чи є шанси, що ця Верховна Рада поставить крапку в питанні недоторканності. 

"Є, звичайно, такий шанс. Я його більше пов'язую не з бажанням депутатів ВР позбавляти себе недоторканності. Думаю, що це пов'язано з тим, що напередодні виборів нардепам цього скликання потрібні будуть якісь жорсткі серйозні аргументи, що ж вони зробили. І враховуючи, що такий аргументів нема багато, вони можуть зрештою піддатися впливу суспільства про те, щоб зняти недоторканність хоча б частково… Нардепи добре знають, що по всіх соцопитуваннях, по всіх можливих фокус-групах, суспільство не просто хоче, воно каже: ну баста, ну вирішіть уже це питання. І нардепи опиняються в ситуації, коли вони не можуть не голосувати за зняття недоторканності. Але можуть відтягувати фінал комплексного розв'язання проблеми", – сказав експерт.

Солонтай також зауважив: "Ось так і відбувається. Цей парламент поставив рекорд і продовжує бити всі рекорди по кількості розглянутих недоторканностей, і по кількості знятих справ, і позитивних голосувань, але все одно петляє і відтягує цей момент, коли це комплексно станеться".

Як відомо, сьогодні на засіданні регламентного комітету Верховної Ради генпрокурор розповів, як просуваються справи нардепів, з яких було знято депутатську недоторканість. Так, на думку Юрія Луценка, всі ті нардепи, з яких було знято депутатську недоторканність і яких обвинувачують у певних злочинах, по їхніх справах є непогані результати: щодо п’яти народних депутатів завершено слідство, одна справа – Михайла Добкіна, – на стадії передачі в суд, ймовірно, вона піде в суд уже з понеділка, сказав Луценко. Крім того, одну справу закрито – щодо нардепа Олеся Довгого і щодо двох нардепів слідство на завершальному етапі.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів

'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
/

Попередній матеріал
Справа "екс-міністра охорони здоров'я Криму": суд взявся за письмові докази
Наступний матеріал
В Одесі через приватизацію місцевої кіностудії зчинився скандал: чого вимагають працівники фабрики фільмів

Комітет Ради підтримав подання Луценка проти опоблоківця Дунаєва, однак має зауваження – подробиці

Засідання комітету ВР: звіт директора НАБУ Артема Ситника – відео

Засідання комітету ВР: розгляд питання про притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Сергія Дунаєва – відео

Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція

Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція

Рада підтримала надання громадянства іноземцям, які воювали на Донбасі