Оператори, режисери та редактори вийшли в Одесі на мітинг, аби зберегти кіностудію Віри Холодної. Все через новий законопроект, відповідно до якого фабрика стрічок повністю має перейти у приватні руки. Автори закону виправдовуються, що кіностудія животіє, без інвесторів геть загине. Докладніше – в сюжеті.
Біля Одеської мерії збираються кінематографісти. В руках – плакати, на яких фото з відомих стрічок та вимоги зберегти кіностудію імені Віри Холодної. Учасники акції побоюються, що після приватизації фабрика фільмів піде з молотка.
"Мета приватних акціонерів – забрати контрольний пакет акцій і розпорядитися землею, тому всі їхні дії вказують саме на це. Ми проти того, щоб цей мораторій, яким був закон "Про заборону відчуження держвласності" був скасований", – пояснює юрист гільдії кінематографістів України Ольга Сивакова.
Народні депутати вже ухвалили законопроект про приватизацію одеської фабрики кіно в першому читанні.
Одеська кіностудія розташована на шести з половиною гектарах. Приватизували цю територію понад 10 років тому. Відтоді місцеві кіношники зняли понад два десятки фільмів.
Поки кіностудія у спільній власності – контрольний пакет акцій є державним, однак керують нею приватні особи. Колишні працівники обурені, адже за цей час кіновиробництво на фабриці майже завмерло.
"Напевно, в державному статусі студія не виживе, але чому кіностудію віддавати тим людям, які 13 років її методично обкрадали, принижували, вигнали нас у прямому сенсі, які не зняли жодного фільму. Ми просимо місто 50,1% цих акцій взяти собі, не дати, щоб студія повністю перейшла в приватні руки", – каже колишня редакторка Одеської кіностудії Олена Марценюк.
Тим часом керівництво кіностудії звітує, що минулого року брало участь у виробництві дев'яти фільмів, зокрема, з іноземними колегами, а доходи зросли на третину. Проте, аби повністю відновити фабрику стрічок, необхідно значно більше грошей.
"Близько 100 млн доларів потрібно, щоб перезапустити сучасний процес – збудувати нові технологічні приміщення, придбати нове устаткування, що забезпечує монтаж, нормальну звукостудію, а найбільших інвестицій потребує прокладання нових комунікацій, адже більшість побудована у першій половині минулого століття", – пояснює голова правління Одеської кіностудії Андрій Осипов.
Забезпечити розвиток кіностудії зможуть саме приватні інвестори, вважають автори законопроекту.
"Кіностудія – це лише бренд, якщо ми зможемо грамотно приватизувати цей бренд, який має історичну назву, а я знаю, що багато інвесторів з європейських країн хотіли би брати в цьому участь, з умовою знімати кіно без права перепрофілювання", – каже народний депутат, співавтор законопроекту Микола Княжицький.
Кінематографісти не вірять в ефективність приватних інвесторів і вимагають від місцевих чиновників взяти державну частку кіностудії на баланс міста.
Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"