Вілкул
Вілкул 5 канал

Зняття недоторканності з Вілкула й Колєснікова: чому коаліція у ВР не назбирала потрібної кількості голосів – відео

Після довгих вихідних у залі не вистачило присутніх нардепів, щоб проголосувати за зняття недоторканності з опоблоківців, вважає один із нардепів з коаліції

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" нардеп від "Народного фронту" Вадим Кривенко.  

Як відомо, за зняття депутатської недоторканності опоблоківця Олександра Вілкула голосували 36 нардепів із "Народного фронту", 32 були відсутні. Зауважимо, що загальна чисельність фракції – 80 осіб.

"Я особисто, як і більшість нашої фракції, голосував за зняття депутатської недоторканності. Ми це робимо завжди, це вже десь десяте подання, я вже збився з рахунку. Чому сьогодні не було результативності? … На жаль, на сьогодні, ми не чуємо не те, що вироків, а навіть деякі суди вже розпочалися і навіть генеральний прокурор за це говорив, але результату ми не бачимо. І тому я вважаю, що це дещо вже перейшло в таку рутинну процедуру у Верховній Раді, на кшталт якогось шоу. Тобто ми свою функцію виконуємо, недоторканність знімаємо, а далі нічого не відбувається", – сказав Кривенко.

Він також зазначив, що сьогодні робочий день почався тільки після обіду та ще й після довгих вихідних. У залі просто не вистачило присутніх щоб проголосувати, переконаний нардеп: "Я не сприймаю звинувачення, що була якась змова, домовленості. Я б не хотів би робити тут якусь конспірологію, що хтось із кимось домовився, бо я особисто знаю тих людей, які з Вілкулом домовитися не могли".

Прокоментував результати голосування в ефірі "5 каналу" і директор Інституту світової політики Євген Магда.

Він сказав, що сьогодні – ганьба для політикуму в цілому, бо за нардепів, які сьогодні не підтримали зняття недоторканності з опоблоківців, голосували ми, самі українці, тому нарікати можна тільки на себе.

"Мені цікаво, як люди, які називали себе коаліцією Майдану чотири роки тому, будуть пояснювати своїм виборцям… Я маю неабиякі сумніви тепер, що будуть проголосовані зміни до Конституції у будь-якій редакції з існуючих двох про зняття депутатської недоторканності", – сказав Магда.

І додав: "Наші парламентарі і раніше показували, що вони невеликі фанати зняття депутатської недоторканності. Я навіть пам'ятаю, з чого все почалося, коли за другого президентства Кучми зняли недоторканність із соратника Павла Лазаренка – Миколи Агафонова. Його ув'язнили в ізоляторі й він там помер. У нього була онкологія. І після того, у мене складалося враження, що депутатська недоторканність легко знімалася з Віктора Лозінського, наприклад. Там теж був героїчний кейс, тільки не встигли звання герої присвоїти. Тобто у мене є враження, що депутатська недоторканність може бути знята лише тоді, коли злочин парламентарія зафіксують камери одразу кількох телевізійних каналів, причому один із них має бути опозиційним. Із одного боку – це наче і жарти, а з іншого – і не жарти".

Як повідомляв 5.UA, ВР не дала згоди на притягнення Вілкула до кримінальної відповідальності, провалили в Раді і зняття недоторканності з опоблоківця Дмитра Колєснікова

Дивіться також відео за темою:

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів

'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
/

Попередній матеріал
"2:0 – на користь Опоблоку": як Рада провалила подання ГПУ на Вілкула та Колєснікова
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": активіст, який пережив у 2018 три замахи, – одесит Сергій Стерненко на "5 каналі"

Рада провалила зняття недоторканності з опоблоківця Колєснікова: скільки голосів не вистачило

Луценко просить Раду зняти недоторканність із трьох депутатів Опоблоку

"2:0 – на користь Опоблоку": як Рада провалила подання ГПУ на Вілкула та Колєснікова

ВР не дала згоди на притягнення Вілкула до кримінальної відповідальності: які фракції голосували "за"

Закон про мову: чи змінять жорсткі норми та чому голосування буде непростим

Зняття недоторканності з опоблоківця Дунаєва провалили: подробиці засідання Ради за участі Луценка