Скріншот відео

Зняття недоторканності з опоблоківця Дунаєва провалили: подробиці засідання Ради за участі Луценка

Під час засідання народні обранці від різних фракцій наполягали, що депутатську недоторканність слід зняти з усіх парламентарів

Депутати провалили голосування за зняття недоторканості з нардепа від Опозиційного блоку Сергія Дунаєва. Голосів назбиралося лише 125 з потрібних 226.

Аби переконати нардепів зняти недоторканність з Дунаєва, до Ради прийшов і Луценко. Це необхідно для проведення слідчо-оперативних дій, запевняє генпрокурор.

"Прошу зняти депутатську недоторканність тільки для того, щоб перевірити – чи справді був умисел у народного депутата спеціально внести неправдиві відомості в його декларацію", – заявив Луценко.

Згідно з висновками НАЗК, опоблоківець не вказав у своїх деклараціях близько десятка дочірніх фірм, якими він опосередковано володіє. Відтак сума незадекларованих активів сягає 160 млн грн.

Регламентний комітет підтримав учора, 3 жовтня, законність подання ГПУ. Утім, залишилося багато питань до слідства, зокрема сьогодні Павло Пинзеник розповів, що детективи НАБУ надали білінги телефонів нардепа, згідно з якими він активно спілкувався з керівниками не задекларованих фірм.

"Подань з приводу 366.1 (статті Кримінального Кодексу України – 5.UA) щодо недостовірного декларування в цій залі ще не розглядали, практики в цих питаннях ще немає. Я не впевнений у тому, що кримінальне право і кримінальний процес – це ті сфери, в яких варто проводити експерименти на людях. Навіть якщо вони народні депутати України", – заявив перший заступник голови Регламентного комітету ВР.

Сам же Дунаєв запевнив, що спершу він не розібрався, адже спочатку була паперова декларація, а згодом – електронна, в яку не можна було вносити ніякі зміни. Втім, вже у 2017 році вказав усі свої статки. Він вважає, що ця справа є політичною розправою щодо нього як політичного опонента.

"Аналізуючи мою декларацію за 2015 рік, НАЗК робить висновок про те, що факти мого незаконного збагачення не встановлені, всі активи підтверджені. Отже, повідомлення в ЗМІ з посиланням на ГПУ щодо мого незаконного збагачення я вважаю безпідставними, що ще раз підтверджує факт політичної складової у поданні Генпрокуратури", – заявив Дунаєв.

Під час засідання народні обранці від різних фракцій наполягали, що депутатську недоторканність слід зняти з усіх депутатів. Утім, коли справа дійшла до голосування, то на кнопку "за" натиснули лише 125 парламентарів.

Опоблок же, своєю чергою, не віддав жодного голосу за зняття депутатської недоторканності. Ба більше, голова фракції Юрій Бойко натякнув, що після слів Луценка про те, що це пілотний проект – опоблоківці це сприймають, що фактично до кожного члена фракції може бути застосований такий інструмент.

Сергій Дунаєв став дев'ятим нардепом, щодо якого ГПУ внесла таке подання до Ради. Незабаром Луценко планує представити подання проти ще двох опоблоківців.

Попередній матеріал
Не дописали одне слово: яку помилку зробила Україна в 1991 році, підписуючи Договір про дружбу з Угорщиною
Наступний матеріал
Експерти прогнозують чергове здорожчання бензину – причини

НАБУ і САП готуються притягнути Ляшка до кримінальної відповідальності – ЗМІ

Стало відомо, скільки грошей отримали Азаров із сином за призначення віце-прем'єра

Солонтай: Цей парламент продовжує бити всі рекорди за кількістю розглянутих справ про зняття недоторканності

Напади на активістів в Одесі: опір місцевої системи чи підступи з боку Кремля

Неуважність бійців і 2 конструктивні недоліки: чому вибухають українські "Молоти"

Експертиза показала, чому вибухнув міномет "Молот" на полігоні: Луценко вимагає перевірити зброю