'Молот'
'Молот' 5 канал

Неуважність бійців і 2 конструктивні недоліки: чому вибухають українські "Молоти"

ГПУ вимагатиме, аби Генштаб, Міноборони та "Укроборонпром" провели повну ревізію всіх мінометів, які перебувають на озброєнні армії

Генеральна прокуратура озвучила причини трагедії на Рівненському полігоні, де через вибух міномета загинули троє військовослужбовців. Халатність командирів і подвійне заряджання – саме це призвело до загибелі військових. Тепер правоохоронні органи обіцяють покарати командирів, а від Міноборони та Генштабу вимагають повної ревізії усіх мінометів "Молот", які перебувають на озброєнні армії.

Трагедія на Рівненському полігоні сталася в липні, а розслідування триває і досі. Експертиза на майже 200 аркушів саме по цьому інциденту довела – вибух стався і через технічні причини, і через людський фактор. Слідство "питатиме" з командирів.

"Завершимо слідчі дії і, безумовно, будемо притягувати до кримінальної відповідальності тих командирів, які не забезпечили безпеку стрільб на полігоні глибоко в тилу. Кажу це, бо всім зрозуміло, що на передовій буває всяке", – прокоментував генпрокурор Юрій Луценко.

Місце, звідки стріляв міномет, кажуть ті, хто проводив експертизу, – не облаштували належним чином. Жодні дистанції під час стрільб – не були дотримані.

Схема організації місця стрільб
Схема організації місця стрільб5 канал

Сталь, з якої був виготовлений ствол міномета – відповідає вимогам. Це засвідчили дослідження. Але виявили проблему із запобіжником. Саме цей пристрій призначений для унеможливлення вибуху, якщо військові за неуважності заряджатимуть другу міну. У мінометі, який вибухнув, запобіжник був з іншої моделі. Стандартний, каже генпрокурор, часто не спрацьовував.

А ще була проблема з пусковим вузлом. Бо цей механізм зношується і потребує гарантійного обслуговування. Конкретна ж причина розриву міномета – подвійне заряджання. 

"Я наполягаю на тому, щоб Генеральний штаб і Міністерство оборони разом з "Укроборонпромом" провели серйозний аналіз двох конструктивних елементів – запобіжника і пускового вузла, аби дати максимальну гарантію неповторення подвійного заряджання", – наголошує Луценко.

'Молот'
'Молот'5 канал

У які саме терміни і Генштаб, і Міноборони мають провести повну ревізію таких мінометів – чільник ГПУ не поточнив. Але конкретизував інше – за 2 останні роки "Молоти", що на озброєнні ЗСУ, вибухали дев'ять разів. А причиною останнього вибуху на фронті минулого тижня – теж назвали те саме подвійне заряджання.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Микола Лєбєдєв, "5 канал"

"Це не жарти": у ГПУ показали вилучену зброю для плану "Савченко-Рубана" – ФОТО

Зброя для теракту Савченко-Рубана
/
Зброя для теракту Савченко-Рубана
/
Зброя для теракту Савченко-Рубана
/
Зброя для теракту Савченко-Рубана
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": ветеран академічної сцени, співак і волонтер Анатолій Гнатюк на "5 каналі"
Наступний матеріал
"Добре захищали кордони США": що чекає на катери типу "Айленд", перш ніж вони потраплять в Україну

Вибухи на військових складах у Калинівці: Луценко розповів, скількох осіб покарають

Червона картка Інтерполу, пояснення Луценка, обурення добровольців: розлого про екстрадицію Тумгоєва до РФ

Через екстрадицію Тумгоєва до Росії порушено справу про службову недбалість

Вибух міномету "Молот" на полігоні: військова прокуратура засекретила результати експертизи – Пашинський

Тумгоєв мав 2 роки, щоб підтвердити свою участь у добробаті – Луценко

Іноземні громадяни, які офіційно воюють в лавах ЗСУ, не будуть екстрадовані – Луценко