Скріншот відео

"Добре захищали кордони США": що чекає на катери типу "Айленд", перш ніж вони потраплять в Україну

Переговори про передачу катерів сторони розпочали ще у 2014-му

Бойове підкріплення у військово-морському флоті. Україна отримала від Сполучених Штатів два катери типу "Айленд" для оборони Чорного та Азовського морів. Переговори і підготовка до передачі суден тривали чотири роки. Після офіційної передачі до ВМС України, їх модернізують, встановлять артилерійські установки і, приблизно, через рік вони будуть готові до оборони. Із Балтимора докладніше – Ірина Герсимова.

"Ми передаємо ці катери для того, щоб Україна в непростий для неї час могла покращити свій флот. Ці "Айленди" свого часу дуже добре захищали кордони США", – заявив віце-адмірал берегової охорони США Майкл Маккалістер.

Переговори про передачу катерів сторони розпочали ще у 2014-му. Але через бюрократичні перепони, пояснюють у ВМС України, процедура розтягнулася на роки.

"Про те, що МО не мало навіть юридичної можливості укладати такі договори, змінили законодавство", – розповів начальник управління кораблебудування ВМС ЗСУ Василь Радчук.

З 1988 року катери обороняли кордони Сполучених Штатів. Минулого року їх вивели зі складу берегової охорони Балтимора. Законсервованими рік ті чекали офіційної передачі Військово-морським силам України.

"Це ще один приклад американських зусиль у допомозі Україні. Від 2014-го року США передали Україні понад 1 мільярд доларів на покращення оборонних спроможностей та підвищення відповідності до стандартів НАТО. Ми розуміємо, що Україна протистоїть російській агресії. Ми готові допомагати їй у цьому протистоянні і нинішня церемонія тому доказ", – запевнив помічник Міністерства оборони США з питань міжнародної безпеки Роберт Карем.

"Підсилення нашого військово-морського союзу – демонструє наше зобов’язання надалі захищати безпеку та стабільність у регіоні. Ми робимо це в час, коли Росія продовжує підривати вільне мореплавство у Азовському морі, затримуючи наші та міжнародні кораблі. Тому що Росія досі не полишила ідеї створити наземний коридор до окупованого Криму", – заявив Президент України Петро Порошенко.

Тепер "Айленди" мають модернізувати, зокрема, оновити системи навігації та зв’язку. А також підготувати екіпаж, який знатиме систему управління від А до Я. Військові моряки вже проходять навчання.

Два катери не одразу доправлять до українського берега. Наразі обидві сторони – США та Україна – розробляють логістику і маршрут їхнього транспортування.

Доправлять "Айленди" в Одесу. Приблизно через рік. А вже там на них встановлять артилерію з дальністю пострілу.

Катери, які за розрахунками фахівців, прослужать ще щонайменше 25 років, Сполучені Штати віддають безкоштовно. Але на їх модернізацію, транспортування та озброєння Україна виділила власні кошти – $10 млн. Нині тривають переговори про можливу передачу додаткових суден. Сполучені Штати вже заявили – така можливість у них є.

Ірина Герасимова, Сергій Клименко, "5 канал"

Дивіться також:

Сталеві красені: перші фото катерів типу Island для українських ВМС – ФОТО

Катери типу Island для України
/
Катери типу Island для України
/
Катери типу Island для України
/
Катери типу Island для України
/
Катери типу Island для України
/
USCGC Cushing та USCGC Drummond
/
USCGC Cushing та USCGC Drummond
/
Передача катерів типу Island
/
Передача катерів типу Island
/
Передача катерів типу Island
/

Попередній матеріал
Неуважність бійців і 2 конструктивні недоліки: чому вибухають українські "Молоти"
Наступний матеріал
"Операція "стерилізація": чому чернівецький притулок для бродячих собак опинився в скрутному становищі

Церемонія передачі Україні патрульних катерів класу Island, виступ Президента – відео

Сталеві красені: перші фото катерів типу Island для українських ВМС – ФОТО

Небезпечні маневри: РФ вдалася до провокацій і при входженні українських суден у Маріуполь

Порошенко: Україна – фактично східний фланг НАТО

Огризко: Росіяни вивели $50 млрд, захованих у США – як реагує Вашингтон

У США травмовану черепашку врятував конструктор LEGO – відео