"Операція "стерилізація": чому чернівецький притулок для бродячих собак опинився в скрутному становищі

Тут стерилізують бездомних чотирилапих, тимчасово утримують і, якщо не знаходять нових господарів, випускають на вулицю

Удвічі більше тварин, ніж можуть умістити вольєри. Чернівецький притулок переповнений безпритульними собаками і це створює перешкоди у його роботі. У комунальному підприємстві кажуть, що більше не можуть виконувати свою функцію і регулювати популяцію чотирилапих безхатченків у місті.

Гігантський бульмастиф Бульчик уже півтора року улюбленець усіх працівників Чернівецького притулку для тварин. Собаку врятували військовослужбовці з-під обстрілів під Авдіївкою. Коли поверталися додому, не змогли залишити чотирилапого друга і забрали із собою.

За словами директора притулку, нині у вольєрах собак удвічі більше, ніж там має утримуватися.  

"Тут собаки в основному ті, що з отруєнням, ті, яких збила машина, та ті, в кого помер господар. Собаки не можуть бути тут роками", – пояснює директор Василь Виноградов.

Притулок для тварин у Чернівцях працює вже понад два роки. Тут стерилізують бездомних чотирилапих, тимчасово утримують і, якщо не знаходять нових господарів, випускають на вулицю. Залишають лише хворих і агресивних тварин. Наразі тут перебувають півтори сотні собак. Утримувати таку кількість тварин бракує приміщень, працівників і фінансування – бідкається керівник притулку.

"У нас купа викликів по відлову тварин. Кусають, кидаються, збивають. Хто виїде? Зміну вже здали. Це треба збільшувати штат, збільшувати зарплати, тоді ми зможемо вже гарно виглядати", – каже директор.

Міські чиновники запевняють, що фінансують притулок регулярно, але мають претензії щодо його роботи. Тож, нині проводять перевірку.

"Створена комісія, вона вивчає роботу притулку, є претензії до керівництва. В нас є запитання до організації роботи", – пояснює директор департаменту ЖКГ міської ради Володимир Бешлей.

Активіст Сергій Добржанський, який зацікавився долею безпритульних тварин, після того як його сина вкусив собака, вважає, що притулок не виконує основне завдання і не може регулювати кількість бродячих тварин у місті. На його думку, навести лад у цій сфері можна швидко, але треба підключити комунальників.

"Операція "стерилізація" – три місяці, коли всі включаються у цей процес. ЖЕКИ, двірники. Друге – масова реєстрація. Всі собаки мають реєструватись. Далі – це евтаназія усіх собак, які є агресивними та хворими", – каже представник громадської ініціативи "Безпечні Чернівці" Сергій.

У притулку, де раніше відмовлялися від знищення тварин, тепер також схиляються до евтаназії агресивних і хворих. Кажуть, іншого варіанту регулювання популяції не залишилося.

Майя Гуменна, Максим Козменко, "5 канал"

Дивіться також:

"Безхатьки Дніпра": чотирилапі улюбленці знялись у зворушливій фотосесії – ФОТО

Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра, тварини полишені
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/
Безхатьки Дніпра
/

Попередній матеріал
"Добре захищали кордони США": що чекає на катери типу "Айленд", перш ніж вони потраплять в Україну
Наступний матеріал
Бійці на передовій отримали новітній український БТР "Буцефал" – відео

Шукає "маму": маленьке кошеня Бо мріє про власну родину

Кинули з поламаними лапками: 4-місячне кошеня шукає притулок

У США травмовану черепашку врятував конструктор LEGO – відео

У Херсоні через хворобу свиней – вирішили знищити безпритульних котів і собак

"Заблукав": у британській Темзі виявили білого кита – фото, відео

Смертельне ДТП із патрульними в Чернівцях: важливі докази "розчинилися"