Притулок для тварин "Сіріус"
Притулок для тварин "Сіріус" 5 канал

Бракує місця, грошей і робітників: притулку для тварин "Сіріус" вкрай потрібна ваша допомога

2600 собак і понад 300 котів на території в 4 гектари – клітки не витримують такої кількості тварин і розвалюються просто на очах

Близько 3 тис. собак і котів-безхатьків врятували працівники притулку для тварин "Сіріус" на Київщині. Тварин визволяли з колючої сітки, боронили від агресивних господарів та догхантерів і просто забирали тих, кого кидали під парканом притулку. А тепер чотирилапим бракує місця. Старі вольєри волонтери ремонтують самотужки, адже коштів катастрофічно не вистачає. Витрачають лише на найнеобхідніше – ліки та харчі.

2600 собак і понад 300 котів. Територія в 4 га. Тут близько тисячі вольєрів і в кожному – по чотири собаки. Клітки не витримують такої кількості тварин і розвалюються просто на очах. Олександра Мезинова опікується притулком уже кілька років. Разом із волонтерами намагається лагодити старі вольєри, бо каже, – тварини через них калічаться ледь не щодня.

Проводить міні-екскурсію: "Дерево вже дуже старе, гнилі дошки, тут у нас немає підлоги. Нічого доброго в цьому вольєрі немає. Плюс, я б дуже хотіла, щоб усі вольєри були з накриттям, бо дощ нам завдає дуже багато неприємностей. Коли в нас сніг – працівники трудяться просто до ночі".

Головна проблема притулку – брак грошей. Майже все утримують коштом небайдужих. Тут кажуть, що 300 тис. грн, які виділяє Київ на рік – витрачають за місяць.

На території закладу лише два вольєри, які відповідають вимогам утримання тварин у притулках. І ті – з дерев'яною підлогою. Олександра Мезинова переконана – за 1,5 року намагатимуться всі тимчасові клітки замінити на сучасні з дахом та зі спеціальним стоком для води.

Олександр Назаров – волонтер притулку для тварин. Приїздить сюди щосуботи на допомогу. Зізнається – волонтери працюють по 12 годин на день. Кажуть – сім доглядачів не в змозі забезпечити 3 тис. тварин необхідним доглядом. Самотужки готують їжу для собак і котів та прибирають клітки.

Бідкається: "Тут взагалі-то робота посильна, будь-яка робота. Наші дівчата – вони як білки в колесі, є бажання якомога більшу кількість нагодувати або хоча б дати там по цукерці".

Директор притулку Лариса Вельгус переконана: щоби привести територію до ладу, потрібно ще хоча б 10 осіб. Фізично сильних та стресостійких. Адже доглядати за тваринами справа не з легких: "Приходиш на роботу о 6-й ранку, і йдеш о 1-й ночі. І так щодня. Роботи дуже багато, годувати встигаємо, почистити вольєри ми не встигаємо всі, щоб кожен день".

Притулок для тварин "Сіріус" чекає на будь-яку допомогу небайдужих. На сайті закладу можна знайти реквізити та адресу.

Валерія Павленко, Василь Дендін, "5 канал"

ФОТО: До маршу за права тварин у Києві долучилися навіть чотирилапі

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Сльозогінний газ і наручники: в Києві стався конфлікт між поліцією та п'яною компанією на Toyota Land Cruiser – відео
Наступний матеріал
Тука: Нас брутально і по-хамськи витіснили з Азовського моря
Loading...