5 канал

Комітет рекомендував Раді зняти недоторканність з опоблоківця Вілкула – включення

Під час засідання Регламентного комітету Юрій Луценко назвав два епізоди, які закидають колишньому регіоналу

Народний депутат від Опоблоку Олександр Вілкул може втратити недоторканність. Подання генерального прокурора Регламентний комітет Верховної Ради визнав законним і рекомендував проголосувати за нього в Парламенті. Більше розповів кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

Під час засідання Юрій Луценко назвав два епізоди, які закидають колишньому регіоналу. Перший стосується Вілкула на посаді голови Дніпропетровської ОДА у 2011 році. Тоді, за словами чільника ГПУ, нинішній нардеп незаконно дозволив передати 15 гектарів Орджонікідзевському гірничо-збагачувальному комбінату. Це завдало збитків державі на суму майже в півмільйона гривень.

Другий епізод стосується зміни цільового призначення земель на Дніпропетровщині. Через це втрати бюджету становили 5 мільйонів гривень. Сам Вілкул заявив, що в першому випадку землі лишилися в державній власності, бо їх лише здали в оренду. А за другим епізодом, каже, цільове призначення ділянок змінював не він, а обласна адміністрація.

"Якби вилучалася рілля, сума, яку мали би заплатити ТОВ "Артленд", становила би 8 мільйонів 170 тисяч гривень. А фактично, після примусу адміністрації і особистого підписання паном Вілкулом свого розпорядження, вони сплатили 3 мільйони 32 тисячі гривень. За висновком Київського наукового інституту судових експертиз, різниця у зв'язку з розпорядженням пана Вілкула, яку недоотримано в порядку компенсації, становила 5 мільйонів 139 тисяч гривень", – заявив Луценко.

"Земля як була державною, так і залишилася. Я ж показував рішення Верховної Ради, рішення селищних рад, я показував дані держреєстру. І ключове – жодне з моїх рішень, ось уже 7-8 років пройшло, не оскаржене прокуратурою в суді", – прокоментував опоблоківець.

Доводи прокуратури для комітету – виявилися переконливішими. Депутати голосуватимуть за подання, ймовірно, вже 16-го жовтня.

Попередній матеріал
Командир роти хотів вивезти до РФ авіаційні двигуни – СБУ стала на заваді
Наступний матеріал
Чорновіл: Чи зможе РНБО ввести санкції проти власників "112-Україна" та NewsOne

"Віддали "жулью" два заводи": Луценко з Колєсніковим влаштували сварку на засіданні комітету Ради

Брифінг генерального прокурора України Юрія Луценка – відео

Розгляд подання ГПУ на нардепа Колєснікова: засідання комітету ВР – відео

Зняття недоторканності з опоблоківця Дунаєва провалили: подробиці засідання Ради за участі Луценка

Бадьорий ранок під "болгарку": в голови Держрезерву провели вдома обшук

Луценко: Нарешті справа Добкіна йде до суду