Санкції
Санкції Depositphotos

Чорновіл: Чи зможе РНБО ввести санкції проти власників "112-Україна" та NewsOne

Політичний аналітик наголосив, що згідно з чинним законодавством, вводити в дію відповідне рішення РНБО має Президент

Рада національної безпеки і оборони не є самостійним органом, і в разі, якщо РНБО винесе позитивне рішення щодо постанови Верховної Ради про застосування санкцій проти власників телеканалів "112-Україна" та NewsOne, відповідне рішення має вводити в дію Президент, наголошує політичний аналітик Тарас Чорновіл. Про таке він заявив в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі.

"Коли депутати звертаються до РНБО, щоб були введенні санкції проти двох телеканалів, давайте згадаємо – РНБО не є самостійним органом. Це є дорадчій орган, колективний. Він має виробити рішення, але рішення вводиться в дію винятково указом Президента. Після прийняття цієї постанови (щодо власників телеканалів "112-Україна" та NewsOne – ред.), усі ті, хто за неї голосував, з "Батьківщини" та інших фракцій, спокійно беруть участь у ток-шоу на "112-му". Один з авторів постанови Мустафа Найєм спокійно може бути в ефірі на NewsOne. У цій ситуації я мушу сказати – насправді ця постанова не проти NewsOne і не проти "112-го". За цим механізмом закрити ці два канали неможливо. А якщо й закрити, через ЄСПЛ нас змусять їх відкрити через місяць-два. Ця постанова проголосована проти Порошенка, тому що він має ввести в дію відповідне рішення РНБО", – заявив Чорновіл.

Він також зазначив, що для закриття цих телеканалів існують набагато простіші методи.

"Для закриття таких каналів можуть існувати набагато простіші, жорсткіші процедури. Той самий NewsOne можна було закрити, коли там ведучою працювала, паралельно будучі нардепом, Надія Савченко. Вона в прямому ефірі не просто не зупинила телефонний дзвінок, у якому людина займалася відвертим антисемітизмом, а почала розвивати цю тему, і ефірі почали лунати дуже жорсткі ксенофобські фрази. В усьому світі аплодували би в той момент, якщо телеканал був би закритий. Це є достатня підстава", – зазначив Чорновіл.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала постанову "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" проти власників телеканалів "112 Україна" та NewsOne. За відповідний проект постанови №9157 проголосували 229 народних депутатів.

Попередній матеріал
Комітет рекомендував Раді зняти недоторканність з опоблоківця Вілкула – включення
Наступний матеріал
В Україні стартували міжнародні військово-повітряні навчання "Чисте небо-2018"

"БлогПост": Блогери Гудименко та Нойнець "розкладуть" по поличках першого "нічного" гостя

Петиція про закриття телеканалів "112" та "NewsOne" зібрала достатньо підписів

Курс до НАТО, томосу – бути, ніякої "дружби" з РФ: про що Президент говорив у Раді

"Це дуже боляче": у скільки обійдеться українським телеканалам "русскій мір" в ефірі

Відключення "UA:ПЕРШИЙ" у регіонах: чому суспільний мовник заборгував десятки мільйонів

Закон про мову: чи змінять жорсткі норми та чому голосування буде непростим