vgolos.com.ua

Солонтай про скандал довкола "112 Україна" та NewsOne: "Треба оприлюднити імена власників усіх телеканалів"

Верховна Рада підтримала постанову про санкції щодо "112 Україна" та NewsOne

Потрібно для українського суспільства оприлюднити імена власників українських телеканалів. Про таке заявив в ефірі "5 каналу" експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

На запитання ведучої, які можуть бути санкції до телеканалів "112 Україна" та NewsOne та чим все може завершитися для цих телеканалів, Солонтай сказав: "На мою думку, неправі ні ті, ні інші – і ті народні депутати, які голосували в такому вигляді за цю постанову, і ті, котрі зараз реєструють про її скасування. І як так уже процес пішов в РНБО, то потрібно спрямовувати свої листи, звернення і депутатські документи вже до Турчинова і просити, на мою думку, одного. Добре, ситуація зі "112 Україна" та NewsOne трохи сковирнула ситуацію із телевізійним простором. Але потрібно було зробити таке. Не одними ж "112 Україна" та NewsOne наш інфопростір насичений. Виникає багато запитань до інших телеканалів. Значить повинні бути зроблені висновки на прикладі конкретного телеканалу".

Експерт також продовжив: "І тоді, відповідно, подання від РНБО до Верховної Ради про терміновий законопроект про врегулювання теле- та радіо простору. Тому що застосовувати щодо окремих телеканалів будь-які дії, не регулюючи щодо інших телеканалів, це буде вибірковий підхід, а не регулювати телевізійний і радіопростір в цих умовах, які склалися в Україні".

Солонтай підсумував: "Тому треба шукати вихід, і вихід такий: зміна законодавчих правил, зміна законодавчого врегулювання, а не називання парламентом конкретних телеканалів. Конкретні канали мають називати спеціалізовані органи, для цього вже, мабуть, треба розширити повноваження РНБО, Національної телерадіомовної компанії, за потреби – служби безпеки".

Крім того, Солонтай здивувався, чому ніхто не порушив питання про санкції щодо "Інтера".  

Дивіться також фотогалерею за темою:

Як повідомляв 5.UA, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада підтримала постанову про санкції щодо "112 Україна" та NewsOne й передали її до РНБО. А сьогодні нардепи з Опозиційного блоку Олекусандр Вілкул і Нестор Шуфрич зареєстрували проект постанови про скасування рішення ВР щодо телеканалів "112 Україна" та NewsOne. 

Попередній матеріал
На Дніпропетровщині відкрили сучасний інклюзивний центр для розвитку дітей: чим оснащений заклад
Наступний матеріал
У Львові інспектори вийшли на пошук любителів паркуватися абиде – що необхідно запам'ятати водіям

Парламент підтримав постанову про санкції щодо "112 Україна" та NewsOne

Пленарне засідання ВР, де складатиме присягу новий склад ЦВК – трансляція

Турчинов про санкції щодо власників "112 Україна" та NewsOne: "Не бачу проблем, щоб оперативно розглянути"

Засідання Погоджувальної ради Верховної Ради – трансляція

Рада ухвалила законопроект про українську мову

Рада продовжила особливий статус Донбасу до кінця 2019 року: що це означає