Верховна Рада
Верховна Рада Depositphotos

Рада ухвалила законопроект про українську мову

Передбачається, що держава може обмежувати ввезення в Україну книжкових видань іншими мовами

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Документом пропонується створити Національну комісію із стандартів державної мови та Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Це рішення підтримав 261 депутат, повідомляє "Укрінформ".

Микола Княжицький, який представляв законопроект, розповів, що на засіданні 3 жовтня привів документ у відповідність до прийнятих після його реєстрації законів, зокрема "Про освіту" та "Про телебачення і радіомовлення". Він зачитав під стенограму зміни до законопроекту, які були підтримані депутатами при голосуванні. Зокрема, із законопроекту вилучені всі згадки про Центр української мови та Термінологічний центр української мови.

"Тобто, ми зменшуємо кількість регулюючих органів, залишаючи уповноваженого і Національну комісію", - зазначив Княжицький.

Також була вилучена стаття 51 щодо створення Служби мовних інспекторів та всі згадки про неї в тексті законопроекту. Окрім того, за рекомендацією Комітету з питань свободи слова та інформації, статтю законопроекту про державну мову на телебаченні і радіомовленні викладено в редакції чинної статті 10 закону "Про телебачення і радіомовлення".

"Оскільки 13 жовтня набуває чинності новий закон, ви вже бачите, як багато телеканалів перекладають свої іншомовні програми українською", – сказав голова комітету.

Статтю 17 законопроекту про державну мову в освіті пропонується викласти в редакції ст. 7 закону "Про освіту" з певними доповненнями.

"Те, чого немає в законі про освіту, що ми вводимо, – обов'язкове складання зовнішнього незалежного оцінювання винятково українською мовою. Але розуміючи, що не запрацював повністю цей закон, ми відтермінуємо цю норму до 2025 року, як рекомендувала Венеційська комісія", – пояснив депутат.

Окрім того, із законопроекту депутати виключили положення стосовно того, що статус української мови як єдиної державної не може бути підставою для заперечення мовних прав і потреб осіб, що належать до національних меншин.

"Це якраз той пункт, на якому багато хто спекулював, говорячи, що цей закон, нібито, (більше) інші мови захищає, ніж українську. Цю статтю ми з цього закону вилучаємо", – наголосив Княжицький.

Також передбачається, що держава може обмежувати ввезення в Україну книжкових видань іншими мовами.

Як повідомляв 5.UA, київські ресторани, магазини та комунальники мають перейти на українську мову. Відповідну вимогу до них висунула Київрада.

Попередній матеріал
Урочистості з нагоди Дня працівників освіти за участі Президента – трансляція
Наступний матеріал
Ніс каву, а приніс фекалії: депутатів міськради Миколаєва облили нечистотами
Loading...

Рада підтримала надання громадянства іноземцям, які воювали на Донбасі

Україна перегляне співпрацю з ПАРЄ, якщо з Росії знімуть санкції – заява ВР

"Питання честі": Парубій розповів, коли Рада візьметься за закон про державну мову

Раді презентували проект бюджету на 2019 рік – куди піде найбільше грошей

Ситуацію з "євробляхами" можуть врегулювати уже в листопаді – Южаніна

"300 років бездержавності": Ющенко назвав три найважливіших для України питання