Ольга Червакова
Ольга Червакова 5 канал

Законопроект про позасудове блокування сайтів – це була суто диктаторська ініціатива

Часто під шляхетним прапором захисту національних інтересів та безпеки в Раду намагаються протягнути відверто диктаторські норми

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" перший заступник голови комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова прокоментувала законодавчу ініціативу щодо блокування сайтів без рішення суду в Україні (законопроект №6688).

"У медіа триває постійна дискусія про цю межу конфлікту між національними інтересами та свободою слова. Одні кажуть, що абсолютний пріоритет має свобода слова, інші – національна безпека. Істина десь посередині. Має бути баланс", – зазначає нардеп.

Вона наголошує: "Коли вносився законопроект №6688 про позасудове блокування сайтів – це була чисто диктаторська ініціатива, що прикривалася шляхетною метою про те, що начебто метою є заблокувати сайти, які розповсюджують віруси, здійснюють хакерські атаки на сервери державних установ".

Утім, пригадала Червакова й одну з найвідоміших хак-атак в Україні – вірус Petya.A.

"Як з'ясувалося, ця хакерська атака, вірус Petya.A, був поширений із сервера "Медок", який на той момент не оновлювався 4,5 роки. Тобто, якби навіть був ухвалений цей законопроект і було дозволено блокувати сайти, це не змогло би запобігти цій вірусній атаці аж ніяк. Тому тут треба мати якийсь баланс між розумом і маразмом. Треба чітко слідкувати, щоб під шляхетним прапором захисту національних інтересів, безпеки, не запровадили диктатуру і не було здійснено те, про що говорив Аваков "мы тоже прикрутили", – додала представниця парламентського комітету. 

Дивіться також фотогалерею: 

Масштабні протести в Москві проти заборони Telegram – ФОТО

Акція протесту РФ
/
Акція протесту РФ
/
Акція протесту
/
Акція протесту РФ
/
Акція протесту
/
Акція протесту РФ
/
Акція протесту
/
Акція протесту
/

Попередній матеріал
Нічна ДТП в Івано-Франківську: п'яний водій в'їхав у машину патрульних
Наступний матеріал
Надзвичайна пожежна небезпека та хмарність: чим дивуватиме погода