5 канал

Геращенко: Заборона російського інтернет-контенту – це тільки початок великої роботи

Водночас голова комітету ВР з питань інформатизації та зв'язку Данченко зазначив: "Що на законодавчому рівні нам зараз робити – ми не розуміємо".

Заборона російських IT-сервісів та компаній, які розробляють програмне забезпечення, має підкріплюватися відповідним законом. У цьому переконаний голова комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко, передає "5 канал".

"Що на законодавчому рівні нам зараз робити – ми не розуміємо. Тобто є указ, що ми повинні... До нас хтось звернувся? Ні. За цей час жодного дзвінка телефонного у профільний комітет не було. Ні до мене, ні, як ви бачите – до інших. Є якийсь указ, який побігли виконувати. Як його виконувати?" – зазначив Данченко.

Водночас радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко вважає, що ухвалення відповідного закону ще попереду. І в ньому має бути прописана відповідальність для провайдерів, які зобов'язані відключати користувачів на території України від російських ресурсів.

"На сьогодні цей указ – це початок великої роботи по очищенню інтернет-простору. Потрібно, щоб був прийнятий закон Верховною Радою, який би прописував права та обов'язки операторів, які будуть відключати користувачів. Який буде описувати точно – що ми вважаємо ворожим інтернет-контентом і таке інше", – впевнений Геращенко.

Нагадаємо, заборона російських IT-сервісів передбачена указом, який Президент підписав 15 травня.

Як повідомляв 5.UA, "Яндекс.Браузер" для Android почав автоматично обходити блокування російських сайтів в Україні.

Нагадаємо, 17 травня набрав чинності Указ Президента України №133/2017 від 15 травня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Відповідно до цього указу, телеком-оператори мають припинити надання послуг з доступу до ряду веб-ресурсів, зокрема соціальних мереж "ВКонтакте", "Одноклассники", усіх сервісів "Яндекс" та mail.ru тощо.

Попередній матеріал
Зберегли бійцю ногу: до Дніпра доправили ще трьох поранених захисників України
Наступний матеріал
Шлях додому: Як далась українцям дорога до Європи без бюрократичного приниження
Loading...