Віктор Ющенко
Віктор Ющенко 5 канал

"300 років бездержавності": Ющенко назвав три найважливіших для України питання

Доки не буде розв'язане національне питання – нічого не вдасться ні економічно, ні соціально, переконаний президент України

В ефірі програми "Кендзьор" на "5 каналі" третій президент України Віктор Ющенко (2005-2010) розповів, що треба зробити в Україні найперше, аби припинити розбрат і дати старт економічних та соціальним зрушенням.

"За останні 300 років у нас не було щастя жити в своїй країні. В нас була польська країна, російська, чеська, угорська, румунська – яка завгодно, тільки не українська. Тому ви можете брати кіпи політичних карт Європи, починаючи від XVII століття, але України там не знайдете. Тому 300 років бездержавності призвели до того, що зараз на порядку денному в Україні три найважчиих запитання", – зазначає третій президент України.

Він перелічує ці три надважливих питання:

  • творення нації;
  • демократизація;
  • інтеграція – "повернення додому в Європу".

"Доки не буде розв'язане національне питання – нічого не вдасться ні економічно, ні соціально. Це не мої слова, це Дієго Гарсія колись казав, звертаючись до італійського народу, який ліниво йшов до своєї державності. Він їх попереджав: "Якщо у вас не буде своєї держави, ви будете військом без знамен. Італійці, якщо у вас не буде своєї держави, ваш голос у світі ніхто не почує. Італійці, якщо у вас не буде своєї держави, ви будете байстрюками світу. І останнє – якщо ви не розв'яжете національного питання, ніколи не беріться за економічні чи соціальні перетворення, вони вам не вдадуться". Іншими словами, станьте сім'єю, станьте братами, сформуйте національний діалог, зробіть той ідеологемний конспект, за яким ви в цьому головному питанні – національному – будете жити в найближчі 10-20 років", – зазначає Ющенко.

Він резюмує: "Одним словом, якщо ми хочемо принести в Україну єдність, цільність – на порядок дня ми повинні поставити національне питання". 

Продовження розмови – далі у відео: 

Дивіться також фотогалерею: 

Майже 100 прапорів: український стяг замайорів у містах Європи та Америки – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Фірташ має бути першим, хто відповість за "хімічну атаку" в Криму – Чийгоз
Наступний матеріал
Підозра для міністра: головне про корупційний скандал Омеляна та НАБУ