Володимир Омелян
Володимир Омелян 5 канал

Підозра для міністра: головне про корупційний скандал Омеляна та НАБУ

Голові Мінінфраструктури закидають незаконне збагачення та декларування недостовірної інформації

Володимиру Омеляну оголосили підозру. НАБУ закидає міністру інфраструктури незаконне збагачення та декларування недостовірної інформації. Вже завтра йому обиратимуть запобіжний захід і прокурори проситимуть про 5 млн грн застави. Таку суму визначили як різницю між його доходами та реальними витратами. Сам міністр усі обвинувачення відкидає. Каже, подавати у відставку – наміру не має. І додає, свою позицію готовий відстояти в суді.

8:40 ранку. Працівники Національного антикорупційного бюро вручили міністрові інфраструктури підозру у вчиненні злочинів. Володимирові Омеляну закидають незаконне збагачення та декларування недостовірної інформації.

У НАБУ зазначали – витрати Омеляна значно перевищують його доходи. За 18 років роботи на державній службі він заробив 2 млн 170 тис. грн. Водночас, тільки від 2008-го до 2015-го – за даними НАБУ – Володимир Омелян витратив майже 3,5 млн грн. Окрім того, додали у відомстві, чиновник придбав дорогий автомобіль. Дані ж про цю покупку до декларації не вніс.

"В 15-му році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, ця посадова особа придбала позашляховик BMW X5, набула у власність доходів у розмірі $90 тис. та 25 тис. євро. Також не відображені в декларації за 15-й рік видатки на оренду будинку, в якому проживав міністр, не вніс факт постійного користування іншим заміським будинком і земельною ділянкою", – звітує прес-секретар НАБУ Світлана Оліфіра.

BMW купив заможний брат, пояснює Володимир Омелян. Переконує, закону не порушував, готовий у суді довести, що задекларував реальні доходи та видатки. Окрім того, Омелян вимагатиме покарати детективів НАБУ, які, на його думку, справу сфабрикували. Подавати у відставку міністр не буде.

"Чи є у мого брата автомобіль? Так! Чи бував я в нього у будинку? Так! Чи є у мене кошти? Так, вони задекларовані, і я можу пояснити походження кожного центу і копійки. Чи брав я хабарі? Чи маю я власні компанії? Чи здійснював я незаконні дії? Відповідь – однозначно ні! Якби це все було, то ось це було б у підозрі, а не те, що мені приписують. За півтора року не знайшли нічого. Я хочу заявити, що на мене здійснювався тиск з боку керівництва НАБУ. Мені відомі факти співпраці керівництва НАБУ з українськими політиками", – заявив Омелян на брифінгу.

Володимирові Омеляну оберуть запобіжний захід у п'ятницю о 10-й ранку. Відповідне подання Солом'янський суд уже отримав.

Сергій Барбу, "5 канал"

"Купа поліції та перекрита дорога": Фото з місця обшуку в Харкові в рамках "справи рюкзаків"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"300 років бездержавності": Ющенко назвав три найважливіших для України питання
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" з Романом Трубою на "5 каналі" – завершено

НАБУ вручило підозру міністру Омеляну

НАБУ і САП готуються притягнути Ляшка до кримінальної відповідальності – ЗМІ

"Одностайної підтримки уряду немає": Омелян про припинення залізничного сполучення з РФ

"Чорний ринок" перевезень до Москви – що розповів Омелян

Омелян вибачився перед українцями за поганий стан доріг

"Інформаційний вечір" з Володимиром Омеляном на "5 каналі" – завершено