Кирило Сазонов
Кирило Сазонов 5 канал

"Це очевидне замовлення": політолог пояснив, навіщо НАБУ вручило Омеляну підозру

Будь-який грамотний корупціонер за півгодини на посту міністра інфраструктури перетвориться на доларового мільярдера, але Володимир Омелян пішов іншим шляхом

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" політичний оглядач Кирило Сазонов прокоментував ситуацію із врученням підозри голові Міністерства інфраструктури України Володимиру Омеляну.

"Міністерство інфраструктури – це найбільша мрія будь-якого корупціонера. Найбільша мрія в України – це "Укрзалізниця", "Укравтодор", "Укрпошта", Адміністрація морських портів. Це такі потоки, де гарний і грамотний корупціонер за півгодини на посту міністра перетвориться на доларового мільярдера, лише зробивши один підпис. Як ми бачимо, Омелян мільярдером не став. Проте, якщо міністр не бере мільйон – його треба занести до інших відомств", – зауважив політичний експерт. 

Він також звернув увагу на те, що результат, який презентували в НАБУ, – це дуже дріб'язково.

"Тобто, за 1,5 року (роботи антикорупціонерів) – переписка, всі месенджери, телефонні дзвінки, допит знайомих, друзів, родичів, обшуки – і що в результаті? Їздив на машині брата, два тижні прожив у чужому будинку, не будучи там зареєстрованим, купив 9-річну машину середнього класу. Тобто на виході – повний пшик. Це означає, що справа висмоктана з пальця. За 1,5 року наполегливої роботи нічого не знайшли", – наголошує співрозмовник.

Сазонов також пояснює, для чого було так роздмухувати скандал.

"Варіантів лише два. Або напередодні виборів НАБУ за замовленням "мочить" чиїхось політичних опонентів, або хлопці, що не змогли купити Омеляна, віднесли сумку з грошима до НАБУ, аби його залякати чи відсторонити. Підозра в незаконному збагаченні, яку йому висунули, – це дуже туманно, проте з її допомогою можна зв'язати міністру руки, завадити кудись виїжджати, мати зустрічі з людьми, добитися його відсторонення від роботи на певний час і поставити потрібного в.о., який усе підпише, все узгодить і потрібні люди залишаться у виграші. Тобто це чистої води або політика, або комерція. Я не бачу тут жодного криміналу. Це очевидне замовлення", – переконаний політичний експерт. 

Як повідомляв 5.UA, уранці в четвер, 13 вересня, працівники Національного антикорупційного бюро вручили підозру міністру інфраструктури Володимиру Омеляну. Потому детективи НАБУ пояснили підозру Омеляну. Зокрема уточнили: йдеться про ймовірне незаконне збагачення міністра десятирічної давнини. Але це провадження в НАБУ розслідують від травня 2017 року. 

При цьому в суді, що відбудеться 14 вересня, САП клопотатиме про заставу для Омеляна у 5 млн гривень.

Дивіться також фотогалерею: 

На хабарі погорів один з начальників одеських рятувальників – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": директор кіностудії ім. Довженка, режисер Олесь Янчук в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Брифінг міністра інфраструктури Володимира Омеляна – відео
Loading...