Ахтем Чийгоз
Ахтем Чийгоз 5 канал

Фірташ має бути першим, хто відповість за "хімічну атаку" в Криму – Чийгоз

Від самого початку блокади Криму фахівці говорили про те, що завод "Кримський титан" може спричинити екологічну катастрофу. Його власник Дмитр Фірташ про це знав

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз розповів про те, хто має понести відповідальність за викиди на заводі "Кримський титан". 

"Дмитро Фірташ як власник заводу "Кримський титан", як порядний громадянин України, чудово розумівся на всіх труднощах процесів на "Титані" і був зобов'язаний припинити роботу заводу ще від початку блокади Криму 2015-го року", – переконаний заступник голови Меджлісу. 

Він наголошує: "Фірташ має відповісти за те, що сталося, бо від початку блокади фахівці говорили про те, що на "Титані" дуже порушені технологічні процеси. Це доволі складний об'єкт, що несе екологічну катастрофу. Тому Дмитро Фірташ має першим нести відповідальність за цю ситуацію".

Водночас, Чийгоз додає, що після повернення півострова, Україна матиме багато клопоту на цій території.

"Є реальність, яку ми бачимо в Криму три роки потому, хоча ми про це щоразу кричимо. Це, зокрема, засолення ґрунтів, що спричиняє подальші порушення екології. І в майбутньому Україна з цим матиме справу, ми ж їх (окупантів) обов'язково звідти (з півострова) проженемо та повернемо цю територію й населення. І в нас буде дуже багато проблем. Треба знати, з чим ми зіткнемося", – каже заступник голови Меджлісу. 

Повну версію розмови дивіться у відео: 

Як повідомляв 5.UA, в ніч на 24 серпня в місті Армянськ на півночі окупованого РФ Криму з'явився наліт "липкої іржі", яким вкрилися металеві предмети. Крім того, жителі поскаржилися, що метал іржавіє буквально на очах, на деревах жовкне та опадає листя, шкіра на відкритих ділянках тіла пече і важко дихати.

З анексованого Криму на материкову Україну через погіршення стану здоров'я приїхали 46 осіб. У МінТОТ наголосили, що потреби в евакуації населення з Херсонщини немає. При цьому, з Армянська вивезли всіх дітей шкільного і дошкільного віку

Дивіться також фотогалерею: 

"За два дні все згоріло": оприлюднені наслідки "хімічної атаки" у Криму

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Опалювальний сезон і фінансування Муніципальної варти – включення з Київради
Наступний матеріал
"300 років бездержавності": Ющенко назвав три найважливіших для України питання