Петро Порошенко у Раді
Петро Порошенко у Раді Офіційний сайт Президента України

Курс до НАТО, томосу – бути, ніякої "дружби" з РФ: про що Президент говорив у Раді

"Батьківщина" і "Самопоміч" промову Президента розкритикували. Пропрезидентська фракція – на тези глави держави реагувала оплесками. "Народний фронт" аплодував, але стримано

Рухаємося в бік НАТО, томосу – бути, і як не допустити реваншу проросійських сил… Президент виступив у парламенті зі своїм щорічним посланням. Говорив глава держави майже годину. Більшість меседжів були сприйняті оплесками. Проте деякі – депутати розкритикували. Утім, єдність таки виявили під час голосування за зміни до Конституції, які закріплюють рух України на вступ до Північноатлантичного Альянсу.

"Армія, мова і віра", – це не гасла з вуличних бордів, каже Президент, а формула сучасної української ідентичності. Далі – мало про економіку та більше про патріотизм і зовнішнього агресора. Курс щодо набуття членства в НАТО і ЄС – незворотній. Переозброєння армії, перехід на стандарти Альянсу, а ще – "ні" дружбі з Росією", – каже Президент і дорікає Заходу.

"Навіть тепер – після тисяч спричинених Росією жертв на Донбасі, після трагедії MH17, після Сирії, після Солсбері – на Заході чимало охочих зазирнути Путіну в душу, чи ще не знаю куди. Мені цікаво – а що ви там хочете побачити, панове? Все ж і так у всіх на очах, Росія підтримує право та ліво-популістські рухи, роздмухує євроскептицизм, втручається у вибори по всьому світу", – наголошує в Раді Порошенко.

Влада помилок наробила, але від основної стратегії не відійшла, додає Президент. Армія вже звільнила 2/3 території Донбасу і тримає оборону на лінії фронту. Але Кремль планує сформувати в майбутній Раді проросійську опозицію, додав Порошенко.

Тож загроза реваншу проросійських сил залишається: "Всю країну обтикано біг-бордами із закликом до "компромісу" з агресором. Ледве не кожен стовп обсіли голуби миру… Тільки тінь від них, від цих голубів, наче від двоголового орла. І хай вас не вводить в оману заспокійливе воркотання, бо у дзьобах цих горлиць – насіння миру на російських умовах".

Томосу – бути. Порошенко переконаний: Україна отримає автокефалію. Щойно він починає говорити про "розмосковлення" Церкви, а згодом і про мовне питання... – із сесійної зали виходять ті, кого називають п'ятою колоною Кремля.

"Петро Олексійович говорив красиво, але про якусь іншу країну, а не про злиденну, розкрадену, розграбовану Україну", – заявив потів співголова Опоблоку Олександр Вілкул.

"Батьківщина" і "Самопоміч" промову Президента розкритикували. Пропрезидентська фракція – на тези глави держави реагувала оплесками. "Народний фронт" аплодував, але стримано.

Заступник голови ВР Оксана Сироїд: "Я вам скажу про доповідь Президента словами моєї студентки, яка мені надіслала повідомлення під час виступу – чому ці люди аплодують брехні?"

Голова фракції БПП Артур Герасимов: "Ми побачили чітке бачення наступних кроків, чітке бачення розвитку держави, починаючи від сфери національної безпеки і закінчуючи соціально-економічним блоком".

Заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв: "Виступ чудовий, тільки пане Президенте, почніть з себе – виконувати кожне слово, яке ви обіцяли ще 4 роки, і які ви далі проголошуєте, не виконавши їх".

Нардеп від "Народного фронту" Юрій Береза: "Мені все було близьке, для мене все було рідне. Все правильно. Особливо, що стосується наших взаємовідносин із Росією – то взагалі супер".

Президент пішов, а Рада зробила крок до закріплення в Конституції курсу на ЄС та НАТО. Це ініціатива Банкової, яка зокрема, передбачає й заборону розміщення на території України іноземних військових баз, російських насамперед. Як бути з натівськими базами – пояснили автори законопроекту.

"Після відновлення територіальної цілісності та повернення Криму Україні жодна бляшанка Чорноморського флоту РФ не залишиться ані на нашій землі, ані в акваторії. Наголошую, що натівським базам це не заважає. Тому що це регулюється іншим положенням тієї самої Конституції", – уточнює депутат від БПП Ірина Фріз.

321 – "за". Зміни до Конституції депутати спрямовують до Конституційного Суду. Цей орган тепер має зробити висновок і повернути законопроект до парламенту. Остаточне голосування за зміни до Конституції відбудеться, ймовірно, вже наступного року. Тоді для результативного голосування депутатам потрібно буде не менш як 300 голосів.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Саміт НАТО за участі України: хто з ким мав зустрічі та хто кому тис руку – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Що відомо про новий склад ЦВК і його найперші завдання – відео
Наступний матеріал
Чи можливе в Україні електронне голосування "з дому" – що сказали в Комітеті виборців
Loading...