Комп'ютер
Комп'ютер Фото з відкритих джерел

Чи можливе в Україні електронне голосування "з дому" – що сказали в Комітеті виборців

Старий склад ЦВК розробив законопроект, який передбачає електронну передачу даних від дільниць до ЦВК

Про таке розповів в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

"Є дуже багато політиків, у тому числі й майбутніх кандидатів у президенти, які взагалі заявляють: давайте переведемо в електронний формат і забудемо про проблеми. Так дуже часто заявляють люди, які не є фахівцями і глибоко не знають проблему. Хочу нагадати, що є в Європі успішні приклади електронного голосування, але є і приклади, коли окремі держави відмовляються від електронного голосування. Наприклад, Франція свого часу дозволяла своїм громадянам, що проживають за межами країни, голосувати з допомогою інтернету, тепер повертаються до голосування звичайною поштою", – сказав експерт.

Кошель також зауважив: "Але варто не забувати, що ризики для виборів у Франції, Німеччині чи Австрії – зовсім інші, ніж вибори в Україні. І тому, власне, збереження старої паперової системи голосування – це один із ключових заходів для гарантування безпеки від зовнішнього втручання на виборах. Тому що зараз є ризики і хакерських атак. Хочу нагадати приклади минулого року, коли був частково паралізований портал Кабміну, аеропорту "Бориспіль". Перепрошую, це не питання кіберхуліганства, це питання кібербезпеки… І загалом, якщо подивитися на міжнародні рекомендації щодо виборів, всі вони одностайно кажуть, що поки в громадян немає довіри до виборчих процесів – передчасно запроваджувати електронні нововведення".

При цьому Кошель розповів, що старий склад ЦВК розробив досить якісний законопроект, який передбачає електронну передачу даних від дільниць до ЦВК. Стара паперова система залишається, але паралельно запроваджується електронна система через електронний підпис.

"Це абсолютно безпечно і дає змогу країні за лічені години дізнатися результати голосування. І це ліквідовує проблему кілька добових стоянь членів комісії в чергах, аби здати пакети з матеріалами тощо. Я думаю, що новий ЦВК має просто про лобіювати, щоб законодавчі зміни були запроваджені у правове поле України", – підсумував Кошель.

 Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше Рада оновила склад ЦВК, призначивши 14 нових членів Центрвиборчкому. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

Попередній матеріал
Курс до НАТО, томосу – бути, ніякої "дружби" з РФ: про що Президент говорив у Раді
Наступний матеріал
Про війну від військових: на XXV Форумі видавців у Львові презентували унікальну хроніку
Loading...

Наймолодша в історії: 17-річна українка стала чемпіонкою світу з дзюдо

Рада оновила склад ЦВК, призначивши 14 нових членів Центрвиборчкому

Верховна Рада звільнила 13 членів ЦВК, серед них і Охендовського

Спецпредставник ОБСЄ розповів, чому "вибори" в ОРДЛО неможливі

"Голуби миру з тінню двоголового орла": Порошенко заявив, що питання суверенітету та цивілізаційного вибору не будуть предметом компромісу

Порошенко підписав закон стосовно складу ЦВК