Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" сказав голова Комітету виборців України Олексій Кошель.
Експерт оцінив нинішній склад ЦВК: "Загалом це вже друге подання депутатів Президенту і друге подання Президента. І якщо порівнювати з попереднім списком, ми бачимо на порядок кращий фаховий рівень. Тому що в першому поданні пропозиції депутатів там було досить багато, на мій погляд, кандидатів, які не мали досвіду ні в розробленні виборчого законодавства, ні в організації виборчого процесу. Не знали, можливо, інших виборчих механізмів. Цей склад – дуже фаховий. Я можу оцінювати близько третини кандидатів, з якими знайомий, чи спільно працювали, чи брали участь у різних експертних заходах. Але загалом. Я думаю, що цей склад ЦВК міг би впоратися з низками завдань, які нині стоять перед ЦВК. Але за умов підтримки парламенту".
Кошель також розповів, які завдання для нового складу ЦВК стануть невідкладними. Він вважає, що їх має бути чотири: "Перше – це розблокувати вибори в Об'єднаних територіальних громадах. Думаю, було б дуже правильно і символічно, щоб на першому засіданні нового ЦВК, після обрання керівних органів, було прийнято рішення про призначення виборів в ОТГ, які було заблоковано. Друге завдання – реформувати саму ЦВК, про що вперто говорять уже досить багато років. Тобто створити регіональні представництва ЦВК. І розширити повноваження ЦВК. До прикладу, ЦВК у Грузії займається виборами не лише під час місцевих і загальнонаціональних виборів, а також, наприклад, виборами до ВНЗ. Ми пригадуємо, скільки було корупційних скандалів під час виборів ректорів університетів. Якби ЦВК цим займався, таких скандалів і корупції було б менше. Тобто завдання номер два – це нова редакція закону про ЦВК та істотне реформування ЦВК".
Він також продовжив: "Третє завдання – невідкладна робота над пропозиціями щодо зміни законодавства про президентські і парламентські вибори. Тобто, незважаючи на те, що ми маємо досить якісне законодавство про президентські вибори, але там є істотні прогалини. Найперше – треба обмежити роль реклами і роль коштів на виборах. Друге – принципове – треба забезпечити прозорість виборчих фінансів, щоб кандидати в президенти невідкладно звітували за всі свої витрати для того, щоб зменшити роль чорних коштів на виборах, так званих тіньових ресурсів, зменшити роль, можливо, навіть російських коштів на виборах – такі ризики залишаються".
"Четверте ключове завдання, я вважаю, це невідкладне завдання – безпека на виборах 2019 року. На початку червня цього року старий склад ЦВК звернувся до уряду, до парламенту. З тим, щоб забезпечити додаткове фінансування для кібербезпеки державного реєстру виборців. Йдеться про невелику суму для держави – про 36 мільйонів гривень. Станом на сьогодні, минуло чотири місяці, рішення не прийнято… Але питання кібербезпеки – один із небагатьох викликів, що стоять перед ЦВК і владою загалом. Ось такі чотири завдання, я вважаю, стоять як невідкладні перед ЦВК", – сказав Кошель.
Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше Рада оновила склад ЦВК, призначивши 14 нових членів Центрвиборчкому.
Як це було – дивіться у сюжеті "5 каналу":
Дивіться також фотогалерею за темою:
"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів






