Вілкул
Вілкул 5 канал

"2:0 – на користь Опоблоку": як Рада провалила подання ГПУ на Вілкула та Колєснікова

Парубій назвав результати голосування "соромом українського Парламенту", а Луценко – заявив, що це був "день ганьби ВР"

Генеральна прокуратура двічі сьогодні не змогла переконати парламент підтримати зняття недоторканності з двох представників "Опоблоку". Голосів критично бракувало і жоден аргумент Юрія Луценка не впливав на невелику кількість парламентарів у залі. Думки депутатів щодо подань різнилися. Одні казали, що слід було давно зняти недоторканність з усіх, інші – що претензії чільника ГПУ до Вілкула та Колєснікова не витримують критики. Сам Луценко назвав реакцію депутатів та їх неголосування – ганьбою.

Два подання від генпрокурора в один день. Двічі під прицілом представники "Опозиційного блоку". Олександру Вілкулу інкримінують зловживання службовою владою. Пригадали 2011 рік. Тоді нардеп очолював Дніпропетровську ОДА і, за словами прокурора, змінив цільове призначення певних земельних ділянок. Натиснув на тодішнього голову Дніпропетровської райдержадміністрації і той підписав необхідні документи. Аудіодокази – в сесійні залі.

Вілкул – дістає свої докази. Того ж самого голови райдержадміністрації. І той говорить зовсім про інше і розповідає, як на нього тиснули.

Епізод із приватною фірмою не єдиний. Генпрокурор має ще один – Вілкул передав в оренду землі Орджонікідзевському гірничо-збагачувальному комбінату. Хоча й не мав права, каже прокурор. Бо це були землі колективної власності.

"Слідство вважає, що своїми умисними діями Вілкул Олександр Юрійович вчинив ймовірні зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки громадським інтересам. У першому епізоді суспільні збитки сягнули 12 млн грн, в іншому збитки для держбюджету сягнули 3 млн грн", – наголошує Луценко.

У Вілкула свої аргументи: прокуратура сфальсифікувала справу проти нього, а передача земель – це не злочин, а рішення Верховної Ради від 1999-го року. Тікати від слідства Вілкул, каже, не має наміру. А ще готовий судитися з прокурорами.

Сесійна зала слухала аргументи і того, й іншого. Думки розділилися. Генпрокурор почув на свою адресу багато різного...

Що саме – дивіться у відео.

Після таких коментарів – рішення очікуване. В напівпорожній залі голосів на підтримку подання генпрокурора – забракло. Коаліційна більшість теж не дала необхідної кількості голосів. Коментували своє рішення неохоче.

Далі – ще один претендент на зняття недоторканності. Знову нардеп від "Опозиційного" – Дмитро Колєсніков. Коли працював у Фонді держмайна, каже прокурор, домігся незаконної приватизації корпусів науково-дослідного інституту. Він тепер знищений, а мав би випускати "Смерчі" й "Урагани".

Дмитро Колєсніков – усі звинувачення відкинув: "Не було, друзі, ніякого ракетного заводу. Не вироблялися на цьому підприємстві ніколи ані боєприпаси, ані якесь інше конверсійне обладнання".

І знову – голосування не на користь генпрокурора. З рахунком 2:0 на користь депутатів "Опозиційного блоку" генеральний прокурор покинув сесійну залу. Пізніше на свої Facebook-сторінці назвав цей день ганьбою Парламенту.

Анна Мірошниченко, Сергій Барбу, Юрій Усік, Олексій Тищенко і Микола Лєбєдєв, "5 канал"

Попередній матеріал
Національну збірну "Ігор нескорених" провели до Сіднея – включення з аеропорту
Наступний матеріал
Зняття недоторканності з Вілкула й Колєснікова: чому коаліція у ВР не назбирала потрібної кількості голосів – відео
Loading...