Кабінет Міністрів України
Кабінет Міністрів України 5.UA / Фото: Марія Бєляєва

Новий Кабмін перейменував чотири міністерства та створив два нових – подробиці

  Читайте по-русски
  У ВР сподіваються, що Кабмін вирішить проблему фінансування новостворених міністерств, для яких не передбачені гроші в бюджеті цього року

  Кабінет міністрів прийняв постанову про оптимізацію органів центральної влади, відповідно до якого були перейменовані чотири міністерства і створені два нових. Відповідний документ від 2 вересня № 829 "Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади" розміщений на сайті Урядового порталу.

  У постанові визначено, що з метою оптимізації системи центральних органів виконавчої влади Кабінет міністрів перейменовує:

  • Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства – в Міністерство розвитку громад і територій України;
  • Міністерство економічного розвитку і торгівлі – на Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України;
  • Міністерство екології та природних ресурсів – на Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України;
  • Міністерство у справах ветеранів – на Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.

  Водночас, відповідно до постанови, уряд реорганізує:

  • Міністерство аграрної політики і продовольства – шляхом приєднання до Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства;
  • Міністерство енергетики та вугільної промисловості – шляхом приєднання до Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища;
  • Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) – шляхом приєднання до Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

  Крім цього, відповідно до урядових документів, утворено Міністерство культури, молоді та спорту України на базі Міністерства інформаційної політики. На цей новостворений центральний орган виконавчої влади покладено завдання і функції ліквідованих Міністерства культури і Міністерства молоді і спорту.

  Також утворено Міністерство цифрової трансформації України шляхом реорганізації Державного агентства з питань електронного урядування.

  У повідомленні також ідеться, що Кабмін прийняв рішення: центральні органи виконавчої влади, які утворюються шляхом реорганізації інших центральних органів влади, є правонаступниками майна, прав та обов’язків органів, що реорганізуються, а центральні органи виконавчої влади, які припиняються, відповідно до цієї постанови, продовжують виконувати функції і повноваження в певних сферах до завершення здійснення заходів щодо створення та/або реорганізації органів виконавчої влади, яким передаються відповідні повноваження та функції.

  Додамо, у ВР сподіваються, що Кабмін вирішить проблему фінансування новостворених міністерств, для яких не передбачені гроші в бюджеті цього року. Повідомив про це журналістам на брифінгу голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

  За словами спікера Ради, оскільки на першому засіданні більшість у Верховній Раді ІХ скликання обрала новий склад Уряду та створила кілька нових міністерств (Міністерство у справах ветеранів було об’єднане з міністерством у справах тимчасово окупованих територій, а Міністерство екології – з Міністерством енергетики), аби вони повноцінно запрацювали, потрібно внести зміни в нормативні акти, а також у закон про державний бюджет на цей рік.

  Ірина Геращенко, депутат від "Європейської солідарності", сказала: "Сьогодні у нас є десять міністерств, дуже важливих, які залишилися, по суті, непрацездатними, тому що не розписані на них бюджетні кошти. Це все бюрократія, яка насправді серйозно б’є по роботі виконавчої влади".

  Голова Верховної Ради Дмитро Разумков сказав: "Думаю, що ближчим часом будуть пропозиції від новообраного прем’єр-міністра та Кабінету Міністрів України. І такі зміни можливі, але давайте дочекаємося пропозицій, коли вони надійдуть. Але я впевнений, що всі питання, пов'язані з функціонуванням міністерств, різних міністерств, вони будуть вирішені. І ніяких проблем ні ми, ні ті, хто залежить від роботи цих міністерств, не відчують".

  Як повідомляв 5.UA, 2 вересня 2019 року прем'єр-міністр озвучив короткострокові завдання Кабміну

  Попередній матеріал
  Карієс тепер не страшний: вчені навчилися вирощувати зубну емаль
  Наступний матеріал
  У ДБР відкрили кримінальне провадження проти Парубія – подробиці
  Loading...