Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР
Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР Скріншот відео

Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР

Читайте по-русски
Чинного директора ДБР Романа Трубу та його заступників мають звільнити

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон № 2116 "Про внесення змін до закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань". Про це повідомляє "5 канал".

Документ підтримали 250 нардепів за необхідного мінімуму в 226 голосів. До проєкту закону народними обранцями було подано більше як 300 поправок.

Найбільшу підтримку законопоєкт отримав від депутатів "Слуги народу" – 224 голоси. Також перезавантаження ДБР підтримали 18 нардепів від "Голосу", п'ять позафракційних, двоє від "Опозиційної платформи – За життя" та один від групи "За майбутнє". Жодного голосу не дали "Європейська солідарність" та "Батьківщина".

Згідно із законопроєктом, президент призначає директора ДБР за поданням конкурсної комісії без подання прем'єр-міністра України.

Директору бюро надаються повноваження одноосібно приймати рішення та нести всю повноту відповідальності за результати дільності бюро – він сам призначає і звільняє своїх заступників, визначає їхні обов'язки, вирішує питання про застосування дисциплінарних стягнень до працівників бюро, затверджує організаційну структуру бюро – без узгодження з Кабінетом Міністрів.

Відповідно до ухваленої редакції чинного директора ДБР Романа Трубу та його заступників мають звільнити.

Крім того, 334 депутати підтримали правку № 318, що дозволяє створити у ДБР управління з розслідування справ Майдану та перевести туди слідчих із ГПУ без обов'язкового проведення конкурсу.

Нагадаємо, сьогодні розпочалося засідання Конституційного Суду, на якому розглянуться, чи є конституційним право президента призначати керівника ДБР.

Попередній матеріал
Розмови Юзіка з начальником поліції Кривого Рогу: САП відкрила провадження
Наступний матеріал
Масштабна пожежа у Полтаві: горять склади заводу "Пластиком"
Loading...