Протест у Харкові на підтримку Закревської
Протест у Харкові на підтримку Закревської 5 канал

Справи Майдану: сотні харків'ян вийшли підтримати протест Закревської

Читайте по-русски
Із собою активісти принесли пляшечки з водою – лише цим нині харчується адвокат родин Небесної Сотні

Три сотні харків'ян зібралися на центральній площі міста, щоб підтримати протест адвоката родин Небесної Сотні Євгенію Закревську.

Із собою вони принесли пляшечки з водою – лише цим нині харчується Закревська. Учасники акції також вимагають від Верховної Ради негайно внести зміни до закону про Державне бюро розслідувань, які дозволять розблокувати розслідування справ Майдану. Нині, через законодавчі колізії – воно фактично заблоковане.

"Учасники акції беруть із собою воду, тому що єдиний раціон пані Євгенії. Але дуже важливо нагадати чинній владі, що під час дебатів чинний президент питав у колишнього, чому не рухається розслідування справ Майдану. Я думаю, що зараз, зважаючи на монобільшість і наявність контролю за всіма гілками влади, дуже важливо нагадувати їй, що ті питання, які ставилися під час дебатів, мають бути виконані", – зазначила учасниця акції Юлія Біденко.

"Ми не можемо допустити, щоб ця справа закрилася і не мала якогось логічного завершення, де була б доведена провина тих людей, які винні у тих жертвах, які були на Майдані", – додала інша протестувальниця Анжела Дуда.

"Ми вийшли з одною простою вимогою, у цієї акції нема довгого переліку вимог. Це одна вимога до ВР: внести до порядку денного і прийняти зміни до закону про ДБР, які дозволять продовжити слідство щодо справ Майдану. 11 добу йде голодування Закревської, голодування – це останній крок, останньої надії, тому що вже другий місяць вона не може достукатися до ВР з цього питання", – пояснив  співорганізатор акції Микита Соловйов.

Адвокат родин учасників Революції Гідності Євгенія Закревська – голодує вже більше як тиждень. Вживає саму лише воду. Акції на підтримку Євгенії Закревської вже відбулися у Києві та Львові. До її голодування долучилися ще щонайменше 15 небайдужих – серед них ветерани, громадські активісти, експосадовці, правозахисники та члени родин Небесної Сотні. Президент заявляв, що Верховна Рада має першочергово розглянути правки до закону про ДБР вже у вівторок, 3 грудня.

Попередній матеріал
"Поблизу авто все у крові": у центрі Києва стрілянина – вбито дитину
Наступний матеріал
У Києві оголошена спецоперація із пошуку стрілка – включення з місця стрілянини
Loading...