Державне бюро розслідувань (ДБР)
Державне бюро розслідувань (ДБР) 5 канал

Законопроєкт "Про Державне бюро розслідувань" перетворює ДБР на залежну від президента інстанцію – Герасимов

Читайте по-русски
Законопроєкт наділяє директора ДБР такими широкими повноваженнями, що вони матимуть авторитарний характер, кажуть у партії

Рада проголосувала законопроект Зеленського про посилення повноважень глави ДБР. Про це повідомляє "5 канал".

За президентський законопроект про збільшення повноважень Державного бюро розслідувань проголосували 263 народних депутати. Документ ухвалили у першому читанні.

Він передбачає, що ДБР має стати державним правоохоронним органом, а зараз є центральним органом виконавчої влади. Директора призначатиме президент за поданням конкурсної комісії.

Йому нададуть більше повноважень: самостійно визначати структуру та чисельність відомства. Призначати трьох заступників, визначати їхні обов'язки та звільняти їх. Повноваження ради громадського контролю ДБР та порядок її формування затверджуватиме не Кабінет Міністрів, а президент. Голоси за цей законопроєкт дали депутати від пропрезидентської партії "Слуга народу", "Опозиційного блоку" та позафракційні. Висловилися проти чи не голосували депутати від "Європейської солідарності", "Голосу" та "Батьківщини".

Фракція "Європейська Солідарність" виступає категорично проти ухвалення законопроектів №2116 і 2116-1 про Державне бюро розслідувань. Цим законопроектом ДБР перетворюється на абсолютно автономний орган, підконтрольний винятково президенту. Таку думку висловив співголова фракції "ЄС" Артур Герасимов із трибуни парламенту, повідомляється на сайті партії.

"Законопроєкт передбачає серйозні ризики впливу на ДБР, а саме – прямого впливу президента. Так, навіть положення про раду громадського контролю ДБР та порядок її формування затверджуватиме президент України", – сказав він.

Нардеп наголосив, що цим законопроєктом директор ДБР отримує повноваження, які позбавляють незалежності дисциплінарну комісію. А саме ця комісія має контролювати діяльність інституції.

"Даний законопроєкт наділяє директора ДБР настільки широкими повноваженнями, що вони матимуть авторитарний характер. А його адміністративні повноваження дозволятимуть йому утворювати апарат директора ДБР, який може робити все, що завгодно, нікому не бути підконтрольним і виконувати вказівки тільки однієї людини. Також цим законопроєктом позбавлено незалежності дисциплінарну комісію ДБР. Адже кількість членів комісії збільшено з 5 до 7, з яких 4 призначає особисто директор ДБР", – наголосив політик.

Герасимов зазначив, що розслідування "справи моряків" ДБР ставить під сумнів можливість втримати позицію щодо рішення міжнародного трибуналу про неправомірність дій Росії в Керченській протоці 2018 року, коли Україна діяла у межах власного і міжнародного законодавства.

"Якщо подивитися, як сьогодні працює ДБР, то варто в назві цього органу прибрати слово Україна. Адже ми бачимо багато кейсів, коли діями ДБР підтримується повністю російська риторика. Зокрема, коли українське ДБР робить кроки, аби змінити попередній висновок Міжнародного трибуналу по морському праву в Гамбурзі, винесений на користь України", – сказав парламентар.

Підсумовуючи, він наголосив: "Виникає запитання: на яку країну працює це бюро розслідувань".

Нагадаємо, у "ЄС" вважають арешт Пашинського надмірним заходом, оскільки він не переховувався від правосуддя і не намагався впливати на перебіг слідства.

Попередній матеріал
Затриманий Гладковський оголосив голодування
Наступний матеріал
Штраф за відмову перевозити пільговиків збільшили у понад 6 разів
Loading...

"Вам загрожує 3 роки в'язниці": нардеп вручила Роману Трубі повідомлення про його злочини

Нардеп Деркач заявляє, що передав у ДБР і ГПУ документи про вплив посольства США на роботу НАБУ

Брифінг директора ДБР Романа Труби: слово взяла Чорновол – завершено

Роман Труба судився з місцевими радами через їхню підтримку Євромайдану – "Спостерігач"

ДБР "кришує" контрабанду на одеській митниці – Бутусов

ДБР оголосило підозру Пашинському (оновлено)