Морський порт
Морський порт Depositphotos

ДБР "кришує" контрабанду на одеській митниці – Бутусов

  Читайте по-русски
  Саме Одеська митниця, за словами журналіста, наразі відповідальна за найбільші обсяги недостовірного декларування та несплати митних зборів

  Системної боротьби з контрабандою в Україні наразі не ведеться. Ба більше – Державне бюро розслідувань забезпечує захист для контрабандної діяльності на Одеській митниці. На цьому наголошує журналіст Юрій Бутусов у своїй статті на "Цензор.НЕТ".

  "Треба віддати належне президенту В. Зеленському – вертикалі збору хабарів і відкатів не існує, ніхто нікого не заганяє, і це нова для України ситуація. Але в той же час не вибудувана і система управління, тому корупція децентралізувати і перейшла на місцевий рівень", – зазначає Бутусов.

  За його словами, найбільші обсяги контрабандного імпорту в країну ідуть через Одеську митницю. З Китаю та Туреччини – морськими контейнерами. З Туреччини – автомобільним транспортом. З Китаю – автомобільним транспортом через Європу.

  "Тут все традиційно – керівництво митницею як і раніше в руках людей, призначених ставлеником Гройсмана Олександром Власовим. Власова президент Зеленський змусив звільнитися. А кадри його трудяться, як і раніше, на головних митних воротах країни. Начальник митниці – Мартинов Сергій, начальник митного поста "Чорноморськ" – Меркатун Анатолій, начальник митного поста "Одеса-центральний" – Домнич Олександр", – пише журналіст.

  Він уточнює, що найбільші обсяги недостовірного декларування та несплати митних зборів – це теж історія про Одеську митницю. Бутусов викладає цілу систему "модних" схем з незаконного перевезення вантажів.

  З його слів, основними операторами в ній є:

  1. Альперін Вадим – фігурант кримінальної справи НАБУ. В інтернеті про нього пишуть, як про одного з найбільших контрабандистів, який зберігає вплив і зв'язки у владі вже 28 років.
  2. Фірманюк Орест – як пишуть про нього в інтернеті, один з найбільших контрабандистів за останні 10 років. У приватних розмовах з митниками регулярно посилається на тісне спілкування з Олексієм Гончаруком. Працює на терміналі "Бонд" поста "Чорноморськ". Тут автомобілі з вантажами, підконтрольними Фірманюку користуються особливою увагою. Також один з багаторічних ділків при кожній новій владі.
  3. Семенцов Ростислав – рідний брат начальника Департаменту захисту економіки Нацполіції Одеської області Семенцова Олексія (працює на терміналі Лиски поста "Одеса-Центральний").
  4. Віктор Шерман (працює на терміналі АвтоЗАЗ поста "Чорноморськ").
  5. Олександр Чудаков – фігурант кримінальної справи СБУ щодо контрабанди сигарет. За даними в інтернеті – довірена особа колишнього першого заступника начальника ГСУ СБУ Кравченко Олександра (працює на терміналі Лиски поста "Одеса-Центральний").
  6. Студенець В'ячеслав – за даними в інтернеті, це зять колишнього прокурора Одеської області Галкіна Олександра.
  7. Влад Берега – в зоні діяльності митного поста "Одеса Центральний".
  8. Симонов Вадим – представник народного депутата Миколи Паламарчука. Він оператор, а Паламарчук його зв'язок.
  9. Чорний Сергій – представляє інтереси колишнього начальника 4-го управління СБУ по Одеській області.

  Бутусов наголошує, що уся система не могла б успішно працювати, якби не було "даху" в правоохоронних структурах.

  "Ось хто світиться зараз в справах навколо Одеської митниці: Державне бюро розслідувань – Моргун (радник глави ДБР Романа Труби). Колишній департамент захисту економіки Нацполіції – за даними в інтернеті, це зв'язка Семенцов (начальник управління ДЗЕ НПУ Одеської області) – Целіков (начальник відділу в ДЗЕ НПУ Одеської області). Департамент організації протидії митним правопорушенням Державної фіскальної служби – Василь Поїзд, який за даними в інтернеті має близькі контакти з одіозним податковим генералом часів Януковича – Юрієм Атаманюком", – резюмує він.

  Попередній матеріал
  Штаб ООС: по Луганському гатили зі 122-мм артсистем, 120-мм та 82-мм мінометів
  Наступний матеріал
  Брифінг речника Міністерства оборони
  Loading...