Марина Порошенко
Марина Порошенко фото Європейська солідарність

Потрібно забезпечити якісне лікування і захистити громадян: Марина Порошенко заявила, що реформа протитуберкульозних медзакладів потребує ретельної підготовки

Читайте по-русски
Вона повідомила, що в середу на засіданні постійної комісії буде ухвалюватися рішення про реструктуризацію протитуберкульозних і фтизіатричних медичних закладів

У Київраді відбулася робоча нарада з питань діяльності медичних закладів протитуберкульозної та фтизіатричної допомоги. Про це повідомила голова постійної Комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики, лідер команди "Європейської солідарності" Марина Порошенко.

"Оскільки з 1 квітня вступає в силу система оплати за медичні послуги через НСЗУ, сьогодні ми маємо реформувати медичні заклади Києва, щоб з 1 квітня вони почали отримувати оплату саме за послуги. Тобто не за ліжка, не за кількість персоналу, який працює в тому чи іншому закладі, а за ті послуги, які медичний заклад надав для населення міста Києва", – пояснює Марина Порошенко.

Як забезпечити надання якісних послуг киянам у перехідний період, зберегти фахівців і не допустити поширення небезпечних захворювань, радилися члени профільної комісії, керівники медзакладів, представники НСЗУ та Центру громадського здоров’я.

Під час наради Марина Порошенко зазначила, що реформування протитуберкульозних медзакладів викликає багато запитань, на які громадяни та медичні працівники мають отримати чіткі відповіді: яким чином відбуватиметься об’єднання медичних закладів; як буде забезпечено основний принцип наближення медичних послуг до пацієнта за місцем його проживання; чи не будуть закриватися медичні заклади і чи не відбудеться скорочення медичних працівників у цих закладах.

"Крім того, ми знаємо, що за пакетом НСЗУ на сьогодні вже обмежений термін лікування в стаціонарі. Тому ми маємо подбати про долю і тих пацієнтів, які потребують довготривалого лікування, а також про поєднання соціальних і медичних послуг. Тому що ми не можемо кинути напризволяще хворих, які дуже часто перебувають у тяжких життєвих умовах: це і безхатченки, і хворі, які не мають власної родини", – говорить пані Порошенко.

Вона повідомила, що в середу на засіданні постійної комісії буде ухвалюватися рішення про реструктуризацію протитуберкульозних і фтизіатричних медичних закладів.

"Ми ще раз будемо наполягати, щоб проблемні питання були опрацьовані Департаментом охорони здоров’я, а також, за потреби, звертатися до Міністерства охорони здоров’я України та НСЗУ, щоб вони доопрацювали ті питання, які зараз, коли реформа тільки набирає обертів, ще не були включені в пакети послуг для населення, але в майбутньому мають бути передбачені", – говорить голова комісії Київради.

"Сподіваюся, що такою відповідальною позицією нашої профільної комісії з питань охорони здоров’я і соціальної політики ми зможемо допомогти киянам у цей перехідний період пройти безпечно і з відчуттям, що про їхні інтереси і здоров’я подбали", – резюмує Марина Порошенко.

Читайте також: "Інклюзивна освіта – це не замінник спеціалізованої освіти, це альтернатива" – Марина Порошенко

Попередній матеріал
Аварія трубопроводу в центрі Києва: понад 80 будинків залишились без тепла і гарячої води – включення
Наступний матеріал
ЄС може ввести санкції проти Росії після візиту Борреля
Loading...

"Безмежно люблю": Петро Порошенко зворушливо привітав дружину з Днем народження

Марина Порошенко ініціювала "житлові сертифікати" для дітей-сиріт в Києві

Приклад Героїв Крут надихає нас стояти на захисті України – Порошенко

Команда "ЄС" домоглася, аби Київрада виділила 140 млн грн на закупівлю вакцини від COVID-19 – Марина Порошенко

"Має бути у пріоритеті": Марина Порошенко про реконструкцію столичного Центру реабілітації для людей з інвалідністю

Марина Порошенко: Киян з інвалідністю необхідно забезпечити персональними асистентами