Марина Порошенко
Марина Порошенко eurosolidarity.org

Марина Порошенко ініціювала "житлові сертифікати" для дітей-сиріт в Києві

Читайте по-русски
Лідерка команди "ЄС" в Київраді відвідала Центр соціальної підтримки дітей та сімей Дніпровського району столиці

Лідерка команди "Європейської солідарності" в Київській міськраді Марина Порошенко, яка є головою постійної Комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики, відвідала Центр соціальної підтримки дітей та сімей Дніпровського району столиці. У ньому на початку 2021 року відкрилися соціальні квартири для дітей-сиріт та тих, хто позбавлений батьківського піклування. Про це повідомляється на сайті партії "Європейська солідарність".

"Я дізналася вже як депутат Київради про те, що відкривається такий будинок, і запитала, що необхідно. Сказали, що немає постільної білизни, постільних комплектів. Вже як депутат я допомогла придбати всі ці необхідні речі", – розповіла Марина Порошенко.

Наразі, за словами Марини Порошенко, система купівлі власного житла дітям-сиротам відрізняється від міжнародної практики, а діти не можуть самостійно обирати місце проживання.

"Дуже важливо сьогодні дбати про тих дітей-сиріт, які виходять із дитячих будинків після 18 років, щоб держава гарантувала їм право на їхнє власне житло. Такі проекти реалізуються за рахунок держави, муніципальних коштів, але дитина не має можливості вибрати житло, своє майбутнє. Вона не може навіть переїхати в якесь інше місце", – пояснює Марина Порошенко.

У зв'язку з цим лідерка "Європейської солідарності" в Києві ініціювала так звані "житлові сертифікати" – проєкт, коли гроші ходять за дитиною. Марина Порошенко пояснює, що ці сертифікати дадуть можливість їй самій потім обирати своє житло, місце проживання, покращувати його, якщо дитина зможе заробити гроші.

Вона зазначила, що спочатку запропонує пілотний проект Київраді, а потім його треба поширити і на загальнодержавному рівні.

"Це міжнародна практика, і вона дуже прогресивна. Й спрямована на те, щоб дитина себе відчувала дійсно незалежною, що вона сама вирішує свою долю, сама будує своє життя. Держава має їй тільки допомагати", – зазначила Марина Порошенко.

Такий житловий сертифікат буде слідувати за цією дитиною і мати цільове призначення для того, щоб дитину не обманули, не видурили ці гроші. Це буде цільове призначення тільки на придбання житла, наголосила голова комісії.

Нагадаємо раніше Марина Порошенко повідомила, що з бюджету Києва буде виділено додатково 140 млн грн для закупівлі вакцини від коронавірусу.

Попередній матеріал
Сутички з силовиками та перші затримання: у Росії розпочалися протести
Наступний матеріал
У Росії тривають протести на підтримку Навального – затримали понад 2 тисячі мітингувальників
Loading...

Приклад Героїв Крут надихає нас стояти на захисті України – Порошенко

Команда "ЄС" домоглася, аби Київрада виділила 140 млн грн на закупівлю вакцини від COVID-19 – Марина Порошенко

"Має бути у пріоритеті": Марина Порошенко про реконструкцію столичного Центру реабілітації для людей з інвалідністю

"Україні потрібен мистецький продукт": Марина Порошенко закликала повернути належне фінансування культурних проєктів

Звання "Людина 2020 року" має належати кожному з лікарів – Марина Порошенко

"Це справжня зимова казка" – родина Порошенків влаштувала новорічне свято для вихованців дитбудинків