Марина Порошенко
Марина Порошенко eurosolidarity.org

Команда "ЄС" домоглася, аби Київрада виділила 140 млн грн на закупівлю вакцини від COVID-19 – Марина Порошенко

  Читайте по-русски
  Політсила запропонувала додатково фінансувати з київського бюджету лікарів і медперсонал, які лікують хворих на коронавірус

  З бюджету Києва буде виділено додатково 140 млн грн для закупівлі вакцини від коронавірусу, повідомила голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко. Про йдеться у повідомленні прес-служби партії "Європейська солідарність".

  Пані Порошенко зауважила, що політика центральної влади з протидії поширенню коронавірусу є абсолютно провальною, тому вже з перших днів роботи нового складу Київської міськради "ЄС" узялася вирішувати це питання.

  "Чи достатньою є фінансова підтримка лікарів, які працюють у відділеннях, де перебувають хворі на коронавірус. Чи можливо забезпечити вакцинацію і яка буде пріоритетність вакцинування різних верств населення. Чи будуть дотримані всі пункти, які у всьому світі вже визначені, що найперше ми маємо захистити наших лікарів, медичний персонал, людей похилого віку, безумовно, наших військовослужбовців, які захищають Україну, від яких залежить наше спокійне, мирне життя", – наголосила пані Порошенко.

  "З перших днів роботи Київради ІХ скликання, у грудні 2020 року, ми провели аудит і змогли віднайти 422 млн гривень та спрямувати їх на забезпечення лікарень, які лікують хворих на COVID-19, необхідними медикаментами. Це дало їм змогу спокійно працювати в період між бюджетними роками і мати все необхідне для надання якісної медичної допомоги", – нагадала вона.

  Марина Порошенко також зазначила, що "ЄС" внесла пропозицію щодо додаткового фінансування з київського бюджету лікарів і медперсоналу, які лікують хворих на коронавірус.

  "І завдяки таким ініціативам було знайдено додатково 1,6 млрд грн до бюджету 2021 р. Завдяки цьому вже з січня київські лікарі отримуватимуть додатково по 5 тисяч гривень до своєї заробітної плати, медичні сестри – 4 тисячі гривень, і молодший медичний персонал – 2 тисячі гривень", – повідомила Марина Порошенко.

  Вона зауважила, що тимчасово створена більшість у Київській міськраді ухвалила бюджет міста на 2021 рік, не врахувавши жодної поправки від "Європейської солідарності".

  "Ми вважаємо, що це значно знизить якість соціальних і медичних послуг для киян", – наголосила Марина Порошенко.

  "Вже сьогоднішнє засідання постійної Комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики показує, що вимоги "Європейської солідарності" були обґрунтовані. І вже сьогодні на Комісії ми голосували за зміни та збільшення коштів у розмірі 140 млн гривень на фінансування міської цільової програми "Здоров’я киян", щоб найближчим часом місто могло закупити вакцини та провести імунізацію киян від коронавірусу", – зазначила Марина Порошенко.

  Вона звернулася до представників органів місцевого самоврядування із закликом за прикладом Києва вжити заходів для забезпечення вакцинації у своїх адміністративних одиницях, оскільки сподіватися на центральну владу не доводиться.

  "Я закликаю й інші місцеві ради, керівництво регіонів та обласних центрів також не чекати від центральної влади, коли вони почнуть дійсно професійну якісну, послідовну боротьбу з епідемією коронавірусу в Україні. А допомагати своєму населенню на місцевому рівні, тому що найцінніше, що ми маємо в Україні – це наші громадяни, і ми маємо захищати їх, берегти їхнє здоров’я і життя", – підсумувала пані Порошенко.

  Дивіться також на 5.ua презентацію ініціативи та законопроєктів "ЄС" щодо широкої вакцинації населення.

  Попередній матеріал
  Уряд вніс зміни до деяких законів пенсійного законодавства: чого чекати українцям
  Наступний матеріал
  У Білорусі зґвалтованого міліцейським кийком активіста засудили до п'яти років в'язниці
  Loading...