Марина Порошенко
Марина Порошенко фото Європейська солідарність

Марина Порошенко: Киян з інвалідністю необхідно забезпечити персональними асистентами

  Читайте по-русски
  Важливість впровадження соціальної послуги була підтверджена експериментально

  Лідер фракції "Європейська солідарність" у Київській міській раді, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Марина Порошенко взяла участь у розробленні механізмів впровадження нової соціальної послуги для киян з інвалідністю – "Персональний асистент".

  Як передає прес-служба "ЄС", персональний асистент повинен буде супроводжувати людину з інвалідністю не лише під час навчання, а й допомагатиме у вирішенні соціально-побутових питань у звичному житті.

  "Послуга соціального супроводу "асистент дитини" вже закріплена на законодавчому рівні. Зараз є надзвичайно важливим розширити перелік осіб, які можуть отримати таку послугу, та розробити навчальні програми, курси та тренінги для осіб, які виконуватимуть роботу асистента людини з інвалідністю. Крім того, з огляду на досить низький рівень оплати праці соціальних працівників та асистентів, варто впровадити муніципальну доплату та по можливості розробити низку пільг для цих працівників", – наголосила Марина Порошенко.

  За результатами засідання робочої групи були напрацьовані подальші кроки для якнайшвидшого впровадження послуги в рамках міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2019-2021 роки, що була затверджена Комісією з питань охорони здоров'я та соціальної політики.

  Зауважимо, 2020 року в Києві на базі Університету "Україна" було проведено експеримент "Персональний асистент особи з інвалідністю", ініційований Київським міським центром для дітей, сім'ї та молоді. Було здійснено підготовку соціальних працівників та утворено шість пар з асистентів і людей з інвалідністю.

  Протягом трьох місяців асистенти супроводжували підопічних під час навчання та в побуті, проводилася щотижнева супервізія з асистентами та роз’яснювальна робота з батьками про важливість формування навичок самостійного життя у молодих людей з інвалідністю. Як результат – підопічні отримали нові соціально-побутові навички, в їхніх родинах зменшилася психологічна напруга та з'явився додатковий час для самореалізації.

  Результати експерименту підтвердили важливість впровадження соціальної послуги "Персональний асистент" на рівні міста, адже, за попередніми підрахунками, сьогодні її потребує 561 киянин.

  Попередній матеріал
  Пожежа в домі престарілих: у Харкові 22 січня оголосили днем жалоби
  Наступний матеріал
  Потрібен для ремонту доріг: завод Коломойського збільшив виготовлення бітуму вдвічі
  Loading...