Ігор Коломойський
Ігор Коломойський Shutterstock

Потрібен для ремонту доріг: завод Коломойського збільшив виготовлення бітуму вдвічі

  Читайте по-русски
  Такі цифри є рекордними за всю історію незалежної України

  Обсяг українського ринку бітуму у минулому 2020 році зріс на 84,6% і становить 1,19 млн тонн. Такі цифри є рекордними за весь час незалежності України. Про це повідомляє "Цензор нет" із посиланням на галузеве видання Еnkorr.

  На українських НПЗ виробництво бітуму зросло на 50,3% – до 329,7 тис. тонн, тоді як у 2019 році виробництво бітуму становило 219,3 тис. тонн. Найбільший обсяг забезпечив Кременчуцький НПЗ "Укртатнафта" Ігоря Коломойського і партнерів, що випустив на ринок 319 тис. тонн.

  В результаті частка українських НПЗ на ринку становила 27,6%, решта – 72,4% припало на імпортні поставки. Так, імпорт бітуму в 2020 році становив 860,2 тис. тонн, збільшившись за рік удвічі.

  У 2020 році Білорусь виступила основним постачальником бітуму в Україні – 582,6 тис. тонн, що на 77% більше позаторішнього показника, який становив 253,7 тис. тонн.

  Таким чином, Білорусь зберегла за собою половину українського ринку бітуму: 49% у 2020 році проти 51% в 2019 році. Також зросли й обсяги польських бітумів – з 45,2 тис. тонн до 134 тис. тонн, тобто 11% ринку, тоді як роком раніше лише 7%.

  Минулого року бітум вперше почали поставляти морем. Так, найбільший обсяг морського ресурсу припав на Грецію – 35,6 тис. тонн, з Азербайджану по морю було імпортовано 32 тис. тонн, з Туреччини – 31,1 тис. тонн, з Італії – 19 тис. тонн і з Іспанії – 10,3 тис. тонн бітумів. Всього було прийнято 23 танкери з бітумом, морські поставки зайняли 12% ринку.

  Нагадаємо, раніше депутати "Європейської солідарності" попросили НАБУ розібратися, чому Кабмін направив на будівництво доріг 35 мільярдів з 66 мільярдів гривень фонду з протидії COVID-19.

  Попередній матеріал
  Марина Порошенко: Киян з інвалідністю необхідно забезпечити персональними асистентами
  Наступний матеріал
  Пожежа в Харкові: прокуратура затримала трьох причетних до роботи закладу
  Loading...

  Вийшло зі знижкою: Центренерго продало компанії Коломойського електроенергію на третину нижче за стартову ціну

  Відмивання грошей через "ПриватБанк": Мін'юст США висунув нові звинувачення Коломойському і Боголюбову

  Тарифи на водопостачання залежать від компанії Коломойського – експерт

  Справа "ПриватБанку": Північний апеляційний господарський суд розглядає скаргу колишніх акціонерів

  Через Коломойського і 600 млн доларів: "ПриватБанк" почав судитися з одним із найбільших банків Ізраїлю

  Верховний Суд підтримав Антимонопольний комітет у справі про змову АЗС Коломойского