"Європейська Солідарність"
"Європейська Солідарність" eurosolidarity.org

Депутати "ЄС" вимагають у НАБУ розібратися, чому Кабмін направив на дороги 35 млрд із "ковідного" фонду

Читайте по-русски
На дороги пішло більше половини суми, закладеної на боротьбу з коронавірусом

Депутати "Європейської солідарності" просять НАБУ розібратися, чому Кабмін направив на дороги 35 мільярдів з 66 мільярдів гривень фонду з протидії COVID-19. Про це інформує кореспондент "5 каналу" Ірина Шевченко. 

"Ми ще навесні створили спеціальний фонд для боротьби з COVID-19. І коли парламент створював цей фонд, це було зроблено спеціальним законом. Фонд нараховував майже 66 мільярдів гривень. І відповідно до цього закону ці всі гроші мали дуже чітко піти на заходи для запобігання виникненню, поширенню та локалізацію й ліквідацію спалахів епідемії COVID-19", – нагадала депутатка "ЄС" Вікторія Сюмар. 

Сюмар зазначила: в законі дуже чітко прописано, на що можуть бути спрямовані ці гроші. Зокрема це додаткові доплати до заробітної плати медичним працівникам; надання грошової допомоги громадянам похилого віку, особливо якщо їх здоров’ю зашкодила хвороба; надання одноразової допомоги родинам тих медичних працівників, які померли від цієї хвороби.

 

Водночас Сюмар нагадала, що монобільшість не підтримала ініціативу "Європейської солідарності" про обов'язкове страхування медиків на випадок захворювання. 

За її словами, кошти фонду також були передбачені на надання відповідного транспорту Пенсійному фонду, надання кредитів з державного бюджету та програм для підприємств, які постраждали внаслідок епідемії.

"Далі Кабінет Міністрів України своєю постановою перерозподіляє ці гроші Міністерству інфраструктури України. Станом на зараз, як нам говорить Рахункова палата, 35 мільярдів із 66 мільярдів були спрямовані на Міністерство інфраструктури", – наголосила Вікторія Сюмар.

Вона заявила, що уряд перевищив свої повноваження, коли своєю постановою перерозподілив кошти із коронавірусного фонду на зовсім інші цілі. 

"Міністерство інфраструктури точно не входить до переліку тих структур, які можуть протистояти епідемії COVID-19. І те, що ці гроші саме через акт Кабінету Міністрів пішли на дороги, чого в законі немає і близько, це ніяк не пов’язано з протидією епідемії – ми вважаємо, що в цьому є дуже серйозні корупційні підстави. На дорогах найлегше красти і закопати ці гроші в асфальт", – сказала Сюмар. 

За її словами, сьогодні медпрацівники масово звільняються, бо ніхто не хоче серйозно ризикувати і так багато працювати, шкодячи власному здоров’ю. 

"Очевидно, що ці гроші мали б бути спрямовані на цілі, передбачені законом України, за який голосували всі фракції, а не так, як це зробив Кабінет Міністрів", – додала вона. 

"Тому ми хочемо, щоб НАБУ перевірило ці факти. Мали б порушити справу і проводити розслідування", – зазначила Вікторія Сюмар. 

Вона також повідомила, що паралельно зі зверненням до НАБУ депутати звернуться до адміністративного суду з приводу дій Кабінету Міністрів. 

"Адмінсуд має оцінити законність дій Кабінету Міністрів України, який своєю постановою перерозподілив кошти на ті пункти, які не були передбачені законом України", – повідомила нардеп. 

Читайте також: "Лікарі на межі виснаження, влада втратила контроль над епідемією" – Марина Порошенко про ситуацію з COVID-19

Як повідомляв 5.UA, рекордні 5400 осіб в Україні захворіли на коронавірус за добу

Нагадаємо, Кабмін продовжив карантин до 31 жовтня з пом'якшенням з 22 травня. Підхід до пом'якшення або посилення карантину залишився адаптивним, але принцип розподілу регіонів для посилення карантинних заходів змінили. Країну поділили на чотири зони за рівнем небезпеки поширення коронавірусу. У кожній з них діє певна низка обмежень. Нові правила карантину почали діяти з 3 серпня. Рішення про розподіл країни на зони переглядають раз на 7 днів.

Попередній матеріал
Гаряче літо 2014-го: як українська армія закріплювалася у Донецькому аеропорту – Сурков
Наступний матеріал
Дніпро став найуспішнішим містом в Україні щодо розвитку місцевого самоврядування – Європейська асоціація ALDA
Loading...
Рекордні 5400 осіб в Україні захворіли на коронавірус за добу

Рекордні 5400 осіб в Україні захворіли на коронавірус за добу

"Шалені витрати": українці не роблять тести на COVID-19, бо не мають до них доступу – Лозинський

"Шалені витрати": українці не роблять тести на COVID-19, бо не мають до них доступу – Лозинський

У НСЗУ пояснили, кому показане лише стаціонарне лікування від COVID-19

У НСЗУ пояснили, кому показане лише стаціонарне лікування від COVID-19

З "антиковідним" фондом, але без апаратів ШВЛ: очільник МОЗ Максим Степанов у ток-шоу "Велика політика"

З "антиковідним" фондом, але без апаратів ШВЛ: очільник МОЗ Максим Степанов у ток-шоу "Велика політика"

У кількох посадовців з оточення Трампа виявили COVID-19

У кількох посадовців з оточення Трампа виявили COVID-19

У Харківській інфекційній лікарні залишилося всього 3 вільних місця для пацієнтів з COVID-19

У Харківській інфекційній лікарні залишилося всього 3 вільних місця для пацієнтів з COVID-19