Українці не хочуть робити ПЛР-тестування, бо безкоштовного тестування держава не забезпечила, а у приватних клініках це коштує велику суму грошей, зазначив народний депутат від "Голосу" Роман Лозинський. Про це він сказав в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі".
За його словами, 2000 гривень за добу лікування від COVID-19 – це ще відносно невелика сума.
"Минулого тижня в Києві, коли показник був близько 4 тис. нових хворих на день, у державних клініках місць немає, у приватних клініках – 9 тис. грн за лікування. Це та ціна, яку українці платять зі своєї кишені, аби помістити туди своїх родичів, які у групі ризику", – говорить Лозинський.
"Хочу нагадати всім українцям, скільки коштів було виділено, тому що дуже часто говорять про недофінансування, про те, що немає коштів. А ми, народні депутати, виділили понад 60 млрд грн саме на боротьбу з COVID-19. Скільки з коштів, які були виділені на ПЛР-тестування, використали? 17%. Де ці кошти? Їх запакували в дороги, запакували в інфраструктурні об'єкти", – зазначив нардеп.
За словами Лозинського, для лікування пацієнтів із коронавірусом Миронівська лікарня змушена використовувати ліжка в хірургічному відділенні, але наразі вже не вистачає і їх.
"Буквально сьогодні я був із колегами в Миронівці Київської області – місць в опорній лікарні для лікування COVID-19 немає. Коли ти спілкуєшся з лікарями, і питаєш: "Що далі? Куди ви везете людей, яким потрібна лікарська допомога?", вони відповідають: "Ми не знаємо, у нас немає протоколу плану дій", – повідомляє нардеп.
На його думку, люди не хочуть робити ПЛР-тестування, адже розуміють, що це коштуватиме приблизно 2 тис. грн: "Чи робить зараз хтось безкоштовне ПЛР-тестування? Очевидно, що ні. І це насправді шалені витрати для сімей та українців, тому тестуватися ніхто не йде. І тому так складно відслідковувати контактних людей", – говорить Лозинський.
"Це непогано, коли в країні будують інфраструктуру. Але коли у вас родичі потрапляють у лікарню через серйозну хворобу, то в тебе, мабуть, пріоритети будуть інші. Яма на дорозі буде меншою проблемою, ніж хтось близький у лікарні", – підсумував народний депутат.
Нагадаємо, станом на ранок, 7 жовтня, у Харківській інфекційній лікарні залишилося всього 3 вільних місця для пацієнтів з COVID-19.