Роман Лозинський
Роман Лозинський 5 канал

"Шалені витрати": українці не роблять тести на COVID-19, бо не мають до них доступу – Лозинський

Читайте по-русски
Одна із лікарень на Київщині для розміщення пацієнтів з COVID-19 змушена використовувати хірургічне відділення, зазначив нардеп

Українці не хочуть робити ПЛР-тестування, бо безкоштовного тестування держава не забезпечила, а у приватних клініках це коштує велику суму грошей, зазначив народний депутат від "Голосу" Роман Лозинський. Про це він сказав в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі".

За його словами, 2000 гривень за добу лікування від COVID-19 – це ще відносно невелика сума.

"Минулого тижня в Києві, коли показник був близько 4 тис. нових хворих на день, у державних клініках місць немає, у приватних клініках – 9 тис. грн за лікування. Це та ціна, яку українці платять зі своєї кишені, аби помістити туди своїх родичів, які у групі ризику", – говорить Лозинський.

"Хочу нагадати всім українцям, скільки коштів було виділено, тому що дуже часто говорять про недофінансування, про те, що немає коштів. А ми, народні депутати, виділили понад 60 млрд грн саме на боротьбу з COVID-19. Скільки з коштів, які були виділені на ПЛР-тестування, використали? 17%. Де ці кошти? Їх запакували в дороги, запакували в інфраструктурні об'єкти", – зазначив нардеп.

За словами Лозинського, для лікування пацієнтів із коронавірусом Миронівська лікарня змушена використовувати ліжка в хірургічному відділенні, але наразі вже не вистачає і їх.

"Буквально сьогодні я був із колегами в Миронівці Київської області – місць в опорній лікарні для лікування COVID-19 немає. Коли ти спілкуєшся з лікарями, і питаєш: "Що далі? Куди ви везете людей, яким потрібна лікарська допомога?", вони відповідають: "Ми не знаємо, у нас немає протоколу плану дій", – повідомляє нардеп.

На його думку, люди не хочуть робити ПЛР-тестування, адже розуміють, що це коштуватиме приблизно 2 тис. грн: "Чи робить зараз хтось безкоштовне ПЛР-тестування? Очевидно, що ні. І це насправді шалені витрати для сімей та українців, тому тестуватися ніхто не йде. І тому так складно відслідковувати контактних людей", – говорить Лозинський.

"Це непогано, коли в країні будують інфраструктуру. Але коли у вас родичі потрапляють у лікарню через серйозну хворобу, то в тебе, мабуть, пріоритети будуть інші. Яма на дорозі буде меншою проблемою, ніж хтось близький у лікарні", – підсумував народний депутат.

Нагадаємо, станом на ранок, 7 жовтня, у Харківській інфекційній лікарні залишилося всього 3 вільних місця для пацієнтів з COVID-19.

Попередній матеріал
Перемога чи поразка – як експерти оцінюють результати саміту "Україна – ЄС" – сюжет
Наступний матеріал
"Ми – не сміттєзвалище": мешканці Кам'янського виступили проти спорудження сміттєспалювального заводу
Loading...