Максим Степанов
Максим Степанов 5 канал

COVID-19 в Україні: кількість хворих у лікарнях зросла в 5 разів за 2,5 місяці – Степанов

Читайте по-русски
Скільки б не закупляли апаратів ШВЛ, у разі стрімкого збільшення кількості хворих на COVID-19 в Україні не вистачить медиків, сказав голова МОЗ

Кількість людей, які мають середній або тяжкий перебіг хвороби, збільшується, і це створює велике навантаження на наших лікарів, зазначив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Про це він сказав в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі".

"На сьогоднішній день у нас 37 тисяч ліжок, які відведені для лікування хворих на COVID-19. Станом на сьогоднішній ранок по країні у нас зайнято більше як 17 тисяч ліжок. Ця кількість за 2,5 місяці зросла в 5 разів", – сказав Степанов.

За його словами, кількість апаратів штучної вентиляції легень за часи пандемії збільшили майже вдвічі: "Сьогодні у нас у лікарнях, які відведені для лікування хворих на COVID-19, більше як 4 тисячі апаратів ШВЛ. Задіяних – 372. Тобто менше 10%", – зазначає міністр.

Голова МОЗ також повідомив, що наразі тривають процедури щодо закупівлі нових апаратів ШВЛ, і на перші апарати варто очікувати в жовтні – листопаді.

Утім, на думку Степанова, ситуація може дійти до того, що в Україні не залишиться вільних місць для хворих на COVID-19.

"Ми можемо скільки завгодно довозити апаратів ШВЛ, привозити кисню, але в нас банально не вистачить медичних працівників", – сказав Степанов.

На думку міністра, щоб такого не сталося, українцям необхідно дотримуватися карантинних правил. Кабміном був навіть поданий відповідний законопроєкт, наголошує Степанов.

"Урядом був поданий законопроєкт щодо посилення системи контролю (за дотриманням карантину – ред.) ще в липні. На жаль, народні депутати його так і не розглянули. У приватних розмовах говорять: "Ви ж розумієте: зараз у нас передвиборчий процес. Давайте вже після виборів це розглянемо", – зазначив Степанов.

Нагадаємо, раніше голова МОЗ відреагував на масовий концерт Полякової в Харкові.

Попередній матеріал
"Ми – не сміттєзвалище": мешканці Кам'янського виступили проти спорудження сміттєспалювального заводу
Наступний матеріал
Європейці втомилися від пандемії: як борються з COVID-19 в Польщі та які настрої панують – включення
Loading...