Оборона ДАП
Оборона ДАП скріншот

Гаряче літо 2014-го: як українська армія закріплювалася у Донецькому аеропорту – Сурков

Читайте по-русски
Донецький аеропорт був узятий під контроль силами АТО у травні, й саме тоді військово-політичне керівництво України відчувало небезпеку повторення кримського сценарію...

З жовтня 2014 р. почався відлік гарячої фази боїв за Донецький аеропорт. Від травня й успішного його відбиття від бойовиків минуло 5 відносно спокійних місяців. Аж поки Гіві та Моторола не оголосили, що на 7 жовтня – день народження нашого головного ворога, Володимира Путіна – вони звільнять ДАП і зроблять такий йому подарунок.

Військовий аналітик Олександр Сурков в ефірі спецпроєкту "Таємниці війни" на "5 каналі" відтворив на картах – що відбувалося в Донецькому аеропорту з травня по жовтень 2014-го. Та які події передували жовтневій гарячій порі, яка скоро настала на летовищі.

"Донецький аеропорт був узятий під контроль силами АТО 26 травня 2014 р. В той час військово-політичне керівництво України відчувало небезпеку повторення кримського сценарію, коли на Сімферопольський аеропорт без проблем посадили російські військово-транспортні самольоти, що змінило обстановку в регіоні. Те ж саме могло відбутися і в Донецьку. Куди могли висадитися російські "іхтамнєти" і тоді там могла бути зовсім інша ситуація. Однак після того, як аеродром був повністю взятий під контроль нашими силами і там встановили доволі потужний на той момент укріпрайон, лінія розмежування пройшла західніше. У такий спосіб гарнізон Донецького аеропорту виявився в оперативному оточенні", – пояснює Сурков. 

Аналітик зазначає, що ситуація змінилася рівно за 2 місяці.

26 липня 2014 р. лінія зіткнення зсунулася внаслідок фронтального просування українських сил і пройшла фактично через злітне поле аеропорту. Тоді наші сили, які знаходилися в терміналі і технічних спорудах, виявилися зв'язаними з "великою землею", їх забезпечення відбувалося через опорні пункти "Опитне", "Піски" – так аеродром втратив стратегічне значення, оскільки приземляти літаки на нього вже було неможливо. Але він набув оперативного значення як плацдарм, який постійно загрожував Донецьку, оскільки аеропорт знаходиться на території Донецька всередині Кільцевої дороги...

"Замовляли піцу в ДАП і тролили "міліцію": як добровольці й ЗСУ зіпсували подарунок Гіві до дня народження Путіна - дивіться повний випуск "Таємниць війни", де учасник оборони ДАП розповів, що відбувалося на летовищі у гаряче літо 2014-го.

Попередній матеріал
Європейці втомилися від пандемії: як борються з COVID-19 в Польщі та які настрої панують – включення
Наступний матеріал
Депутати "ЄС" вимагають у НАБУ розібратися, чому Кабмін направив на дороги 35 млрд із "ковідного" фонду
Loading...